Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Finále krajské ligy: Strakoničtí hokejisté si opět přejí plný dům v zádech

STRAKONICE – Hokejoví fanoušci budou zase dneska mít pohotovost. Na programu je totiž odvetné utkání finále krajské ligy mezi Strakonicemi a David servisem České Budějovice. Úvodní buly bude Na Křemelce vhozeno v 19 hodin.

Tým z krajské metropole vede v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0, když na domácím ledě zvítězil 5:2 (3:0, 0:2, 2:0). Strakonický tým, který by měl nastoupit v nejsilnější sestavě, je odhodlaný využít domácího prostředí naplno a zvítězit. „Pevně věříme, že do odvety půjdete opět s plným stadionem v zádech. Chtěl bych diváky samozřejmě co nejsrdečněji pozvat. David servis je zvyklý na menší kluziště, takže doufáme, že ho u nás potrápíme a ještě se do Českých Budějovic vrátíme na rozhodující zápas,“ zdůrazňuje asistent trenéra Marek Kloud. Servismané se k Otavě těší. „V odvetě bude záležet na tom, jak ji zvládnou rozhodčí. Těšíme se do Strakonic, kde bude bouřlivá kulisa. Hokej se hraje pro diváky, jak skandovali strakoničtí fanoušci,“ řekl po nedělním zápase trenér Jiří Fedur.

Právě vysoké návštěvy Strakonicím všichni závidí. Na semifinále proti Písku dorazilo hned dva tisíce diváků. Ještě pětistovka a bylo vyprodáno. Hráči si to náramně užívají. „Fanoušci nám hodně pomáhají, takže věříme, že nás přijdou v hojném počtu znovu podpořit. Je to mazec, když vstřelené brance tleskají dva tisíce lidí,“ rozplývá se obránce David Kovář.

Vzhledem k tomu, že se opět očekává vysoká návštěva, bude stejně jako při semifinále proti Písku otevřena horní tribuna.

V případě vítězství domácích se o vítězi krajské ligy rozhodne v neděli 2. března v budějovické Pouzar aréně.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace