Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Firma opravující mosty v Táboře a Strakonicích oznámila, že není schopna práci dokončit

TÁBOR/STRAKONICE - Ve Strakonicích počítali s tím, že do Mezinárodního dudáckého festivalu, který začíná 25. srpna, bude dokončena oprava Palachova mostu, po kterém vždy prochází průvod dudáků. V Táboře měl být Švehlův most na výpadovce na Bechyni hotový do konce roku. V obou městech brněnská firma SDS Exmost zastavila práce a opustila staveniště. Nejprve se jen šířily fámy, pak se potvrdilo, že má existenční problémy. Jihočeský kraj, který je investorem obou oprav, přislíbil vydat stanovisko po jednání se zástupci zhotovitelské firmy 4. srpna.

 

Dnes redakce obdržela z Jihočeského kraje toto vyjádření:

"V současné době není zhotovitel stavby schopen stavební práce dokončit v souladu s uzavřenou smlouvou o dílo. JčK ho písemně vyzval, aby urychleně práce opětovně zahájil, nebo sdělil důvody, proč není schopen v realizaci pokračovat. Ve spolupráci s městem Tábor bude Jihočeský kraj řešit zakonzervování mostu a umožnění přístupu pro pěší a cyklisty. Starosta a místostarostka města Tábora byly o výsledku jednání informováni."

Starosta Strakonic Břetislav Hrdlička na dotaz našeho portálu odpověděl, že Strakonice jsou na tom lépe. Hotová je jedna polovina mostu a po té tedy projde 26. a 28. srpna průvod dudáků. "Jde jen o tu chvíli, kdy půjde průvod, v tomto krátkém úseku by tedy nemohli stát diváci, aby průvod prošel. Zatím máme od Ředitelství silnic a dálnic informaci, že dokončení díla by se mohly ujmout subdodavatelské firmy, které pro firmu SDS Exmost pracovaly," sdělil strakonický starosta.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Vítek 

  Reagovat

   

  Pakliže někdo vyhraje podobnou zakázku za 60% předpokládaných nákladů, nelze se tomu divit..

  Vloženo 8.8.2016 17:34:52

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jasně a hlavně že při zadávání práce firmám se honí nejnižší cena co.!! Proč ty nejlepší firmy na trhu jsou tak drahý... no protože kvalitní práce něco hold stojí..!

  Vloženo 6.8.2016 12:05:01

  • Luca 

   Reagovat

    

   Ony ty skutečně dobré firmy se kolikrát ani do městských zakázek nehlásí, dokonce se jim cíleně vyhýbají, protože znají situaci. Takže ve hře zůstávají ty podřadnější. Nedávno jsem se o tom zrovna bavila s jedním manažérem firmy, který když slyší městská zakázka, tak se jenom směje.

   Vloženo 6.8.2016 12:25:17

 • Wolfi 

  Reagovat

   

  Hlavně když vyhraje nízká cena firmy bez historie, která práci rozdělí subdodavatelům, kterým pak přestane platit. Firmu teď pošlou do likvidace a nic si na ní nevezmou. Ztráty zaplatíme všichni z daní.

  Vloženo 6.8.2016 10:10:09

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Luca: za to mohou naši milovaní zákonodárci. Ale už došlo ke změně a u momentálně zahájených výběrových řízeních jsou pravidla trochu jiná.

  Vloženo 5.8.2016 21:23:28

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tvrdit, že dopravní problémy se v Táboře kupí může říct jen ten, kdo v tu autem nejezdí nebo má velmi krátkou paměť. Osobně jezdím centrem města takřka denně víc než 12 let a opak je pravdou. Spousta věcí se podařila vyřešit. Někdy to možná bylo s trochou porodních bolestí, ale když to porovnáme s ČB, tak si tady jezdíme jako králové. A je celkem logické, že nejde vše najednou, zvlášť když do většiny akcí vstupuje kraj. Většina těhle akcí byla naplánována současným nebo minulým vedením radnice a ti se je snaží také realizovat. Co se tady v dopravě zlepšilo za těch předchozích? Ono se to snadno nadává, ale je třeba uvažovat v širších souvislostech.

  Vloženo 5.8.2016 21:21:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jen je škoda, že jste konkrétně neuvedl těch "spoustu" věcí v dopravě, které se za poslední roky podařilo vyřešit.

   Vloženo 6.8.2016 08:15:23

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace