Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Footfest v Želči v plném proudu. Dnes finále s Lucií Bílou a Arakainem

AKTUALIZOVÁNO - 21.7.2018 13:24

ŽELEČ - Když se zeptáte chlapíků z ostrahy na festivalu Footfest v Želči u Tábora, říkají, že takový nával na zdejším fesťáku ještě nezažili. Nahrává tomu krásné počasí i hvězdný výběr kapel. Dnes od rána se hraje fotbálek, který k Footfestu neodmyslitelně patří - už čtrnáct let. Včera kotel před hlavními stagemi s postupujícím večerem narůstal do obřích rozměrů. Sympatická show kapely No Name, která kam přijede, tam vezme lidi za srdce upřímným vyznáním o česko - slovenské blízkosti, zlákala do kotle i čtyřicátníky, padesátníky, šedesátníky... Zkrátka generace odkojená rockem a punkem dozrála do penze a bude mít teď na fesťáky čas! Po boku mládeže, která si užívá zase svoje idoly. Potkáte tam kdekoho, koho jste už i léta neviděli.

 

Byli jsme tam taky. Stihli jsme koncert Krucipüsku, samozřejmě No Name a večer vrcholil s Divokým Billem, Rybičkami 48 a Trautenberkem. Kdo jste si řekli o foto, tady ho máte.

Pokračování dnes! Od 14 hodin Imodium, pak Harlej, Poletíme, na hlavní stagi od 15 hodin Buty, Náhodný výběr, Mňága a Ždorp, v půl deváté Alphaville. V deset večer taky Skyline a hodinu před půlnoci Lucie Bílá s Arakainem. Skvělý výběr nabízí i rocková scéna, kde večer program uzavře koncert kapely Zakázaný ovoce.

Vstupenka jen na dnešek je za 600, děti do 100 cm zdarma a i pro ně je v areálu připravená zábava.

Tady je páteční fotoreportáž Iva Bukače, dnes je v Želči v akci sporťák Pepa Janda.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  Kapely super, atmosféra taky. Ale festival s takovou účastí kapel a návštěvníků se nedá na tomto prostoru takto dělat. Autem se dostat na parkoviště problém, všude narváno, auta projíždějí za tmy mezi lidmi, uvnitř fronty na všechno, nedá se tu hnout, málo pořadatelů a členů ochranky. Tohle všechno celkový dojem sráží. Pořadatelům se podařilo přitáhnout lidi, klobouk dolů, ale takhle veliký fesťák už chce úplně jinou organizaci, zabezpečení a prostor.

  Vloženo 21.7.2018 15:34:15

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přesně. Malý, zcela nevyhovující areál. Parkoviště žádné, jedna komunikace pro tisíce pěších a stovky aut, do toho parkující smečky taxikářských hyen, blokující úplně vše. Fronty na vše, desítky minut čekání na cokoli. Ne, již vícekrát ne v stávajícím zázemí.

   Vloženo 21.7.2018 15:40:33

   • IT 

    Reagovat

     

    Ze strany pořadatelů nezajištění mobilní BTS, tudíž kolabující a nefunkční mobilní síť v místě.

    Vloženo 21.7.2018 16:38:20

  • Kačka 

   Reagovat

    

   Mě přišla organizace v pohodě. Do Želče se dá dostat i z jiných směrů, než jen od Plané, takže nechápu, proč místní jezdili hlavně od Plané. Ostatní trasy byly v pohodě průjezdné - jeli jsme tudy oba dny. Fronty u stánků byly, ale podle mě hlavně proto, že spousta lidí jsou jako ovce a neumí (nebo nechtějí) udělat pár kroků navíc. Zadní stan na pivo byl volnější a pivo jsme dostali do 10minut. Ani jednou jsem nestála delší frontu - na nic - stačilo prostě si nevybírat stany na hřišti a zajít do boční uličky, tam bylo volno i u stánků na jídlo. Výjimkou byly ovšem záchody. Těch bylo opravdu zoufale málo, řekla bych snad míň než loni. Na tomto festivalu mě nejvíc sr.li kuřáci, kteří museli kouřit v davu při koncertu (venku i ve stanech) a musela jsem se neustále s nimi dohadovat, abych neodcházela popálená. Osobní svoboda jednoho končí tam, kde začíná osobní svoboda druhého.....nebo spíš hloupost a lhostejnost.
   Za mě má festival veliké plus. Za rok se těším znovu.

   Vloženo 24.7.2018 07:17:12

 • Jitule 

  Reagovat

   

  Já si dávám koktejly bez fronty.

  Vloženo 21.7.2018 13:15:29

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Čekací doba na pivo 50-55 minut, zcela běžně. Moc lidí, málo stánků.

  Vloženo 21.7.2018 12:50:51

 • Honza 

  Reagovat

   

  Děláte si pr..el. "Hvězdné kapely; atd..". Neuvěřitelný amatérismus článků Vašeho plátku; leckdy třívětných, fádních, neinformujících. Jste v tomto ranku zbyteční, sociální média Vás nahrazjují mírně řečeno ve třetí mocnině. Dostáváte dotace na provoz redakce? Vaše vzdělání? Ne, prosím, nereagujte, neb propadnete se na dno bažiny veškeré žurnalistické hrůzy a zmaru.. Jste ostuda. Hanba mě za Vás fackuje.

  Vloženo 21.7.2018 12:30:02

  • Miloš 

   Reagovat

    

   Tak to nečtěte a budete mít klid, Honzo. ;)

   Vloženo 21.7.2018 12:34:03

   • Honza 

    Reagovat

     

    Máte pravdu Miloši. Vřele děkuji.

    Vloženo 21.7.2018 13:08:07

  • Martin 

   Reagovat

    

   Hele a na co tam přišel ten dav co je na fotce?

   Vloženo 21.7.2018 13:17:43

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Na stojákA

    Vloženo 21.7.2018 15:04:32

  • Pavel 

   Reagovat

    

   Tipuju to na pořadatele nějaký míň úspěšný akce.

   Vloženo 21.7.2018 13:28:44

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace