Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

• Loutka - Dvorní divadlo

Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

Divadelní komedie pod širým nebem.

Fotbal krajský přebor: Veselí přetrhlo vítěznou šňůru Dražic

DRAŽICE - Lídr tabulky v domácím duelu se musel o body rozdělit s čtvrtým týmem, veselskou Loko. Domácí šli hned na začátku zápasu do vedení brankou, kterou do sítě hostí dopravil domácí kapitán Jan Kromka. A vedení se domácím podařilo udržet až do poločasu.

Ve druhé polovině poslal v 50. minutě hlavní sudí za faul do šaten veselského Marušku a zdálo se, že všechno hraje do karet domácím. Ale v 55. minutě se ozvala píšťalka hlavního sudího důrazně znovu. Jan Kromka zahrál ve vápně rukou a hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu. Ten si postavil veterán Michal Sokolt a nemýlil se. 1:1. A Veselští se ani v desíti nevzdávali a dál podnikali útoky na branku domácích. A ve druhé půli byli na hřišti lepším celkem. Další branky už diváci ale neviděli a oba týmy se rozešly smírně.

Více ve středečním vydání Týdeníku Táborsko.