banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Generální manažer Motoru Stanislav Bednařík: Jiný cíl než postup ani mít nebudeme

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od léta 2013, kdy se společnost Mountfield rozhodla, že přesune extraligový klub z Českých Budějovic do Hradce Králové, se novodobý Motor rok co rok pokouší o návrat mezi tuzemskou elitu. Zatím neúspěšně. V nedávno skončeném ročníku tradiční jihočeský klub vyhrál druhou nejvyšší soutěž Chance ligu, ale v baráži o postup skončil poslední se ziskem pouhých pěti bodů ve dvanácti zápasech. Také o tom hovořil po skončení sezony generální manažer ČEZ Motoru České Budějovice Stanislav Bednařík. Celý rozhovor jsme přinesli už v minulém vydání Jihočeských týdeníků a nyní jej exkluzivně nabízíme také čtenářům webového portálu.


Pokud začneme s hodnocením sezony od jejího konce, jak jste se cítili po dalším neúspěšném pokusu o návrat do extraligy?
Po posledním hvizdu rozhodčího v sezoně jsme se cítili velmi špatně, protože ročník opět neskončil postupem, což byl náš standardní cíl a jiný ani mít nebudeme, dokud se nám to nepodaří. Nemyslím si, že bychom v baráži herně výrazně zaostávali, výkonnostně mezi týmy nebyla taková propast. Měli jsme ale špatné výsledky a udělali velmi málo bodů, takže jsme byli tabulkově jasně nejhorší, i když drtivá většina utkání nikterak jednoznačná nebyla.

Nemohla být jednou z příčin neúspěchu v baráži až moc jednoznačná cesta play off? Extraligoví soupeři měli přece jen vyšší kvalitu.
Jednoznačně to říct nedokáži, ale nemyslím si to, protože první kolo play off s Havířovem pro nás nebylo vůbec jednoduché. Havířov nás hodně prověřil a byla to těžká série. Semifinále se Vsetínem pak možná na první pohled vypadalo jasně, ale nemyslím si, že série byla zase tak jednoznačná, jak napovídá její výsledek. Hráli jsme výborně a gólmani nám pomohli, ale měli jsme i trošku štěstí, které nám pak chybělo v baráži. Dali jsme třeba i šťastný první gól nebo brankáři udělali skvělý zákrok za bezbrankového stavu, podobné detaily byly v baráži proti nám.

Sezona ale měla i svá pozitiva...
Rozhodně, trenér Václav Prospal zavedl nové pořádky, stali jsme se vítězi Chance ligy a do kádru se zapojilo velké množství mladých hráčů, což bylo moc fajn. Začali jsme hrát aktivnější a bruslivější hokej, jen bych si přál, abychom hráli ještě atraktivněji a dávali více branek, protože těch jsme zase tolik nenastříleli.

Vaším předsezonním cílem bylo hrát takzvaný AAA hokej, tedy atraktivní, agresivní a aktivní. Do jaké míry se vám to z vašeho pohledu povedlo?
Určitě jsme zaznamenali posun, ale máme stále rezervy. Aktivně jsme jednoznačně hráli. Agresivně minimálně v úvodu také, ale myslím si, že se z našeho hokeje právě agresivita v průběhu sezony trošičku vytrácela, což je asi jeden z důvodů neúspěchu. Co se týče atraktivity, branek jsme chtěli nastřílet určitě více, takže tam vidím největší prostor ke zlepšení a podle toho také skládáme kádr pro příští sezonu.

Už podle prvních posil je opravdu znát, že chcete vylepšit právě produktivitu, protože jména jako Kloz, Veselý nebo Holec by měla být na prvoligových kluzištích určitou zárukou bodů. Vnímáte to stejně?
Produktivita nás jednoznačně trápila a také jsme si po sezoně vyhodnotili, že chceme mít v mužstvu větší množství urostlejších a silnějších hokejistů. Právě proto ta jména, která už jsme oznámili. Věříme, že někteří z nich mohou být rozdílovými hráči a pomoci nám i v přesilových hrách. Zároveň se ale proces budování kádru nezastavil a dále budeme na trhu hledat hráče, kteří by nám mohli pomoci.

Fanoušci jsou v očekávání, zda zůstanou opory z loňské sezony David Gilbert a Václav Karabáček, kteří si dali nějaký čas na rozmyšlenou. Už od nich máte nějaké zprávy?
Zatím je předběžné o tom mluvit, ale minimálně mohu prozradit, že se doposud nerozhodli tak, že by v Motoru nepokračovali.

Vítěz extraligy z Třince uplatnil opci na brankáře Petra Kváču. Už jste si vybrali jednoho konkrétního gólmana, nebo máte stále širší okruh kandidátů na post mezi tyčemi Motoru?
Zatím jednáme s několika konkrétními gólmany, před podpisem ale ještě s žádným nejsme.

Od příští sezony se změní formát boje o postup do nejvyšší soutěže, dává vám zrušení baráže větší šanci na úspěch?
Jednoznačně to vnímáme jako spravedlivější systém, protože dnes už starý formát nás dostával do pozice, kdy jsme museli být jedním ze dvou nejlepších celků své soutěže a poté se ještě vypořádat se dvěma celky z extraligy. Bylo to rozhodně složitější, než být nejlepší ve své soutěži a přímo postoupit. Baráž jasně ukázala na případě Pardubic, že když má extraligový tým plno prostoru připravit se na baráž, udělá přípravu dobře a využije kvality svých hráčů, tak baráž s velkou pravděpodobností zvládne, protože ať jsou jejich výkony a výsledky v průběhu extraligy jakékoliv, kádry extraligových celků mají větší kvalitu. Rozdíl se jasně ukázal.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  takove podminky jako ma motor to ma malo kdo a platy hracu a hlavne vedeni jsou neskutecne avysledky porad stejne hrajte na co mate na extrligu urcite ne

  Vloženo 20.5.2019 05:39:51

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  cenzore smaž mě, to je jediný co umíš (mimo podpory těch svých)

  Vloženo 17.5.2019 23:42:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  cenzor je šéfredaktor

  Vloženo 17.5.2019 23:41:07

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  cenzor se chová jako za normalizace

  Vloženo 17.5.2019 23:38:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  cenzor maže příspěvky které mu nesedí

  Vloženo 17.5.2019 23:37:52

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace