Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Hasiči už napočítali 700 zásahů

AKTUALIZOVÁNO - 10.2.2020 16:56

JIŽNÍ ČECHY - Ke 14. hodině napočítali hasiči v Jihočeském kraji už na 700 zásahů u událostí, které způsobil silný vítr.

Českobudějovicko: celkem 167 událostí, většinou přibyly další popadané stromy, kromě toho hasiči odstraňovali uvolněné plechy na střeše v Českých Budějovicích v oblasti Voříškův Dvůr, ve sportovním areálu SKP Policie ČR na Jiráskově nábřeží, na střeše domu v Branišovské ulici a ve Vrbenské ulici. Na sídlišti Máj v Českých Budějovicích zajišťovali na střeše domu v ulici M. Horákové uvolněnou stříšku balkónu.V Bukové u Olešnice spadlý strom poškodil střechu rodinného domu.

Českokrumlovsko: celkem 124 událostí, z toho kromě popadaných stromů na komunikace hasiči zajišťovali v Českém Krumlově - Domoradicích utržené dveře na střeše panelového domu a plech visící ze střechy, další plech na střeše jistili hasiči na bytovce ve Chvalšinách a také na střeše mateřské školy v Dolním Dvořišti. V Lipně nad Vltavou a v Novém Spolí stromy spadly na rodinné domy.

Jindřichohradecko: celkem 110 událostí, většinou jde o stromy, uvolněné střechy hasiči zajišťovali ve Slavonicích, Českých Velenicích a Dukelské ulici v Třeboni.

Písecko: celkem 48 událostí, kromě popadaných stromů hasiči sundávali větrem uvolněnou ocelovou lávku vedoucí na domě v Budějovické ulici v Písku ke komínu, zajišťovali měděné lemování střechy v Rokycanově ulici v Písku a uvolněné plechy na činžovním domě v Kollárově ulici v Písku.

Prachaticko: celkem 84 událostí, další spadané stromy na silnici.

Strakonicko: celkem 91 událostí, z toho jednotky zajišťovaly uvolnený poutač v Písecké ulici ve Strakonicích, uvolněné plechy na střeše domu v Miloňovicích, v Heydukově a Bezděkovské ulici ve Strakonicích, Šumavské ulici ve Vodňanech a v Dražejově.

Táborsko: 58 událostí, kromě popadaných stromů řešíme uvolněné střechy v Táboře v ulicích Mládeže, Soběslavské a v Raděticích, v Táboře v Trocnovské ulici byl ohlášen pád stromu na bytovku.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace