banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Slavnosti dřeva

    sobota 15.6 10:00 - Lipno nad Vltavou, Stezka korunami stromů Lipno

    Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, zábava pro děti s lišákem Foxem a program pro celou rodinu. A pozor, letos se koná historicky největší setkání osob s ptačím příjmením na vrcholu Stezky korunami stromů. Každý návštěvník s ptačím příjmením má vstup na Stezku ZDARMA.

  • Jahodobraní

    sobota 15.6 13:00 - Dolní Pěna, v centru obce u dětského hřiště

    Odpoledne proběhnou soutěže v pojídání jahodových knedlíků a jahodového koláče bez pomoci rukou. Pro děti skákací hrad.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hejtmanka zahájila nový školní rok v indiánské třídě v Chyškách. Právě tady kdysi učila

 Autor: Radek Šíma, Jihočeský kraj

    Autor: Radek Šíma, Jihočeský kraj

CHYŠKY - Do třídy proměněné v osadu malých indiánů v podání prvňáků ze Základní školy v Chyškách zavítala dnes hejtmanka Ivana Stráská. Důvodem její návštěvy v malé obci na Písecku byla i skutečnost, že zde začínala svou někdejší kantorskou dráhu a ředitelku tu navíc dělá její bývalá žákyně Monika Bardová. Stalo se tak u příležitosti zahájení nového školního roku v pondělí 3. září.

 

„Když jsem nastoupila na místo hejtmanky, dala jsem si za cíl, že budu během zahájení nového školního roku navštěvovat malé venkovské školičky. Mají totiž rodinnou atmosféru a myslím si, že dětem pro jejich pocit domova, vlasti a toho, kam patří, dávají více než ty velké školy, kde to ostatně ani není možné. Proto jsem tentokrát zvolila Chyšky, kde jsem ostatně zažila svou první kantorskou štaci, na kterou dodnes velice ráda vzpomínám. A kromě toho tu ředitelský post zastává má bývalá žákyně," uvedla s úsměvem Stráská.

Na to, jak se se současnou hejtmankou setkala již ve školních lavicích, má prý Bardová krásné vzpomínky. „Byla moje učitelka na základní škole a nakonec mě právě ona motivovala k tomu, že jsem si zvolila jako povolání právě kantořinu," zavzpomínala ředitelka.

Bardová zároveň vysvětlila, proč prvňáci dorazili do třídy s čelenkami ozdobenými péry a ve třídě stálo i malé teepee. „Děti jsme letos vítali v indiánském duchu, protože už celý zápis i přípravné kurzy jsme pojali po indiánsku," sdělila.

První až devátou třídu v Základní škole v Chyškách, kde žije zhruba 1 100 obyvatel, navštěvuje celkem 106 žáků, z toho 17 prvňáků. Všem přivezla hejtmanka, coby dárek, sportovní potřeby do hodin tělocviku, prvňáci si navíc odnesli tašku s drobnými dárky v podobě školních potřeb a předmětů s bezpečnostními prvky. „Všem žákům i středoškolákům, kteří dnes na jihu Čech usedli do lavic, přeji, aby se jim letošní nový školní rok vydařil. A pedagogům i rodičům zejména pevné nervy," uzavřela Stráská.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace