Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Historickém centru Písku hostilo atraktivní závod horských kol

Okolo hradeb je název MTB kritéria - veřejného závodu horských kol, který se v neděli 17. července jel i jako pátý závod osmidílného seriálu Jihočeského MTB poháru. Druhý ročník pořádal na píseckém náměstí a v jeho blízkém historickém centru Junior cycling projekt team, z.s. v čele se šéfem této cyklo stáje a ředitelem celého závodu Petrem Koblicem. Nejmladší závodili na malém okruhu na Velkém náměstí, který byl dlouhý 250 metrů. Velký okruh, také se startem na Velkém náměstí, pokračoval na Fügnerovo náměstí do Podskalí a přes trhák do Putimské brány ulicemi Fráni Šrámka, Jungmannova, Alšovo nám., Ningrova, Heydukova a zpět na Velké náměstí. Po dlažbě měřil 1500 metrů s převýšením 17 metrů, které cyklisté nastoupali za pár set metrů od elektrárny k Putimské bráně. Perfektně zajištěnému závodu v druhém ročníku počasí tolik nepřálo, přesto se jelo před slušnou diváckou kulisou a s mnohonásobně vyšším zájmem závodníků oproti minulému roku.

Ve středečních Píseckých postřezích i ostatních titulech Jihočeských týdeníků si přečtete rozhovor s ředitelem závodu Petrem Koblicem. Dozvíte se, jak složité je takový závod uspořádat. Kromě toho Petr Koblic, jako jeden z mála, bez problémů a upřímně prozradí, kolik peněz dostal na uspořádání závodu z veřejných financí.

O radost z vítězství se podělí absolutní vítěz Ivan Rybařík.

 

 

Pozvánka

 

V neděli 24. července se v Písku na Hradišti na uzavřeném okruhu pojede kritérium - veřejný silniční závod JAL pro děti i dospělé, který pořádá Galaxy CykloŠvec.

 

Bližší informace: ředitel závodu Jaroslav Hronek, tel. 777 958 909, e-mail: truhlarstvihronek@seznam.cz

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace