Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Sociální sítě

    Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

    Přednáška.

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 12.11 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Hledá se Alej roku. I vy ji můžete nominovat

JIŽNÍ ČECHY - Lidé z celého jihu Čech mohou nominovat aleje, které se utkají o prestižní titul Alej roku 2017. O výherkyni v anketě spolku Arnika rozhodne její krása, silný příběh, snaha místních lidí o její záchranu nebo snaha lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Jak ale favoritku do ankety na webu alejroku.cz nominovat? Je to snadné: stačí pořídit alespoň jednu fotografii aleje a případně připojit její příběh nebo popis. Na autory prvních čtyř nominací čeká odměna.

V minulém ročníku celorepublikové ankety triumfovala Kaštanka, alej rostoucí na Pražském předměstí Hradce Králové. Alejí roku Jihočeského kraje se stala Kaštanová alej v Českých Velenicích, která ale nedosáhla na nejvyšší příčky v celorepublikovém měřítku. Fotografie aleje Zlatá stezka však zvítězila ve fotosoutěži ankety. Zvítězí poprvé některá z alejí Jihočeského kraje i v hlavní soutěži?

 „Alej roku vybíráme už posedmé. Ještě mnohem déle se spolek Arnika snaží aleje v naší krajině chránit. Za ty roky jsme poznali stromořadí s různými osudy. To ostatně ukazuje i naše anketa. Některé velmi úspěšné aleje zmizely, některé se těší dobrému zdraví a péči, některé aktuálně bojují o přežití. I loňská vítězka – hradecká Kaštanka – nemá stále budoucnost jistou. Ať už Alej roku 2017 roste kdekoli a ať už zvítězí díky své kráse, nebo díky silnému příběhu, těšíme se, až se s ní seznámíme. Snad jí titul pomůže, aby naší krajinu zdobila ještě dlouho,“ říká vedoucí kampaně Zachraňme stromy Marcela Klemensová z Arniky.

Součástí ankety je i fotosoutěž, do které bude zařazena první fotografie každé aleje nominované do ankety, ale fotky lze přihlásit i samostatně. Nejkrásnější fotografie pak vybere odborná porota složená z patronů ankety, zástupců partnerů a fotografů.

Pokud Vámi nominovaná alej nebo Vaše fotografie zvítězí ve kterékoliv z kategorií, můžete se těšit na hodnotné dary od partnerů ankety. Atraktivní ceny čekají nejen na hlavní vítěze. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří nominují vítěznou alej v jednotlivých krajích. Připravujeme pro ně například knižní tituly o stromech od spisovatelky a fotografky Marie Holečkové a knihu Aleje: krása ohroženého světa od nakladatelství Mladá fronta nebo publikace o památkách UNESCO od Czech Tourism.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace