Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Houbařka na Volarsku volala o pomoc

VOLARY - Operační středisko policie přijalo dnes dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena již čtyři hodiny bloudila. Vyšla z Volar a vyrazila směrem k rozhledně, tu však neviděla a nevěděla, kam má jít. Naštěstí měla s sebou telefon.

 

Policisté z hovoru zjistili, že paní je již velmi vyčerpaná, má také zdravotní komplikace a už ani nemůže jít dál, je na nějaké louce a už nemůže. Také jí slábne baterie mobilního telefonu.

Policisté okamžitě do pátrání po ženě zapojili policejní hlídky z okolí a vyžádali si asistenci policejního vrtulníku. Žena nedokázala nijak blíže popsat lokalitu, kde by mohla být, byla si vědoma, že se v lese několikrát zamotala. Naneštěstí neměla v telefonu žádnou aplikaci, která by s lokalizací pomohla. Tyto možnosti s ní totiž policisté probrali. K pátrání po ženě policisté přibrali její dceru, aby ukázala místa, kam běžně rodina na houby chodí.

Zatímco hlídky propátrávaly terén, žena si trochu odpočinula a kus popošla. Minula chatu, kterou policistům popsala do telefonu. Popis chaty policisté zkonzultovali s místními „lesáky" a ti měli hned jasno. Po chvíli pak policisté vyčerpanou ženu u chaty našli. Naštěstí byla v pořádku. Spolupráce všech se tak vyplatila.

Policisté připomínají, že je dobré mít v telefonu nainstalované aplikace, které v podobné situaci pomohou, jako například aplikaci Záchranka nebo Mapy. Telefon by měl být nabitý a není od věci mít s sebou i jídlo a pití. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace