Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Dětský karneval

  neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

 • Čtyřlístek

  neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hugovi se zhroutil svět a znovu našel důvěru. Najde i opravdového parťáka?

TÁBOR - Útulek pro opuštěné psy v Táboře se na náš portál obrátil proto, že máme čtenáře i daleko za hranicemi regionu. Na Táborsku se bohužel už přes rok nenašel nový domov pro amerického stafordšírského teriéra Huga. Objevil se loni v únoru uvázaný před útulkem. "Říkáme mu Hugo Boss a ošetřovatelka Marcelka Bětíková si s ním hraje jako s plyšákem. Nemůžeme mu dát ale tolik pozornosti a času, kolik by potřeboval a čeká u nás v útulku už ze všech psů nejdéle na domov, který by si zasloužil a kde by byl šťastný," říká Zdenka Fürst z táborského útulku.

Hugův příběh je smutný. "Když jsme ho před útulkem objevili, velmi se bál, byl nepřátelský, psychicky zlomený, nedůvěřivý a báli jsme se, že už to nespravíme. Začala nám chodit řada informací o jeho původním majiteli. Hugo býval součástí rodiny, která se rozpadla. Žil dříve v bytě s malým dítětem a další fenkou, ale jednoho dne se jeho svět totálně zbořil. Majitelé se ve zlém rozešli a Huga nechtěl ani jeden. Bohužel muž, u kterého zůstal, si na něm vyléval zlost a ubližovat mu psychicky i fyzicky, až ho u útulku uvázal," popisuje Zdenka Fürst.

"Zjistili jsme jméno i adresu bývalého pána a případ jsme předali Krajské veterinární správě pro Jihočeský kraj. Bohužel se jim nepodařilo vlastnictví Huga muži prokázat a on vyvázl bez trestu. Proto se moc těšíme na zavedení povinného čipování a centrálního registru psů, aby se už nikdo nemohl vymlouvat, že pes není jeho a takhle se psem zacházet," pokračuje Zdenka Fürst.

Přestože se Hugo v útulku znovu naučil lidem důvěřovat a je z něj veselý a hravý mazel, jeho první adopce se nezdařila. V rodině si vybral svou novou lidskou parťačku a rozhodl se, že ji bude mít jen pro sebe. Nikoho k ní nechtěl pustit a rodina Huga po několika dnech vrátila. Ani si nestačil zvyknout. 

Z toho je zřejmé, že by potřeboval jednoho pána, prostředí bez malých dětí nebo malých zvířat, a protože je kastrovaný, klidně by se hodil i k psí slečně. Všechny fenečky v útulku totiž miluje.

Hugo má rád vyrovnané lidi, potřebuje klidný přístup a silného vůdce. Toho by byl ochoten následovat až na kraj světa. Je ale také velmi teritoriální. S tím musí nový majitel počítat. Hugo cizího člověka do bytu prostě nepustí. Hodí se spíš na zahradu, v zimě s přístupem do tepla. Potřebuje pána, který ho bude milovat, bude si s ním hrát, mazlit se, ale Hugo bude vědět, že pravidla určuje člověk. Bude dobrý a oddaný parťák pro člověka pevných zásad, který mu dokáže dát řád. 

"Není to pes pro začátečníky, ale není důvod, proč by neměl najít majitele a být šťastný," doufá i ošetřovatelka Marcela Bětíková. "Pokud by se našel zájemce zavolejte 773 791 322 nebo napište na email utulek@tstabor.cz a domluvíme se," dodává. 

Veterinární lékař odhadl věk Huga na sedm roků, váží 34 kilogramů a měří 52 centimetrů. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Útulek pro nalezené psy v Táboře 

  Reagovat

   

  Děkuje za článek o Hugovi a pomoc s hledáním nového domova ♥.

  Vloženo 4.6.2018 12:50:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace