Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Ivana Říhová: I stavba školy Čelakovského se rodila proti odporu. Nejen Povážská

STRAKONICE – Byl to dobrý nápad stavět školu Povážská? Jak se líbí tržní budky na tržišti u Markéty? Měla někdy chuť s politikou praštit? Chtěla by zpátky do muzea, nebo se bude o místo na radnici letos ucházet znovu? To všechno přináší první letošní vydání Týdeníku Strakonicka v rozhovoru se strakonickou místostarostkou Ivanou Říhovou (56).

 

Ve vedení města jste od roku 1998. Dvě volební období jako radní a zastupitelka, další dvě jako místostarostka. Nabízí se otázka – budete kandidovat i v letošních komunálních volbách? A opět za TOP 09?

Zatím jsem rozhodnuta, že do komunálních voleb kandidovat budu. Pokud mi to můj zdravotní stav dovolí. Pod hlavičkou TOP 09 zůstávám.

Kdyby to nevyšlo, vrátila byste se na post ředitelky Muzea středního Pootaví, který jste po úspěšných volbách musela opustit?

Ano, do muzea bych se vrátila. Záleželo by však na zřizovateli, Jihočeském kraji, jestli by mě znovu jmenoval do funkce ředitelky nebo mě ponechal jako řadovou pracovnici.

Je něco, co se za těch šestnáct let, kdy jste ve vrcholném managmentu města, nepodařilo udělat a co vás upřímně mrzí?

Náměstí. To mě opravdu mrzí. Zůstali jsme na polovině cesty. Technické výkresy konečné podoby náměstí vypadají hezky, a kdyby se podařilo dotáhnout rekonstrukci do konce, Strakonice by tím jen získaly. Máme hotový hrad, mámě téměř hotové zateplení škol a školek i snovými fasádami, nádherně nám rozkvétají satelity, udělal se obrovský skok v opravě vodohospodářského majetku. Jen to náměstí…

Celý rozhovor, ve kterém strakonická místostarostka mluví mimo jiné o jednání s církvemi nebo o problematice školství, ale i o tom, že letošní mezivánoční volno strávila v nemocnici, si můžete přečíst v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko. Co asi Strakoňáky potěší – Ivana Říhová přeje městu patrioty, kteří stojí za Strakonicemi proti těm, kteří tvrdí, že Písek je lepší!

Jarka Krejčová

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace