Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jak vidí Tábor protinožci? Dozvíte se na unikátní výstavě fotografií

TÁBOR – Slyšeli jste už o Queensland College of Art? Ať už je odpověď jakákoli, nenechte si ujít jedinečnou výstavu studentů této australské umělecké školy. Probíhat bude formou slidewhow od 1. do 10. května v Husitském muzeu na Žižkově náměstí.

V listopadu a prosinci 2013 proběhla pracovně poznávací cesta australských studentů a pedagogů umění po České republice a Polsku. Město Tábor, které si mezitím zamilovali, se rozhodli zachytit pomocí převážně dokumentárních fotografií, které nabídnou trochu jiný úhel pohledu umělců nezatížených evropskou historií. Tábor je první české město, kde se queenslandští studenti fotografie a filmu prezentují, a navazuje na sérii výstav fotografií, obrazů, grafik a šperků, které proběhly v Polsku.

„Tábor jsem několikrát navštívil již v roce 2012 a naprosto mi přirostl k srdci. Táborská výstava je první výstavou v ČR našich studentů a zároveň odrazovým můstkem pro rozsáhlejší projekty v ČR, Polsku a Austrálii.“ říká kurátor evropských výstav Tadeusz Jacek Rybinski.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 1. května v 17:30.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace