Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Je super, že se dokážeme vyburcovat a otáčet výsledky, pochvaluje si Jakub Babka

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Svým gólem do prázdné brány v poslední minutě pečetil páté tříbodové vítězství Motoru v řadě. Obojživelník Jakub Babka, který letos střídá pozice v útoku i obraně a také dnes proti Havířovu si vyzkoušel obě role, si však byl po vítězném utkání moc dobře vědom, že otáčet nepříznivé výsledky nejde donekonečna. Nicméně v pondělní bitvě se to zase povedlo. „Je to pro nás dobrý signál, že můžeme uspět v play off, protože takové zápasy a situace nás tam určitě čekají. Nikdo nečeká, že v každém utkání povedeme. Určitě budeme prohrávat, ale super je, že se dokážeme vyburcovat, vrátit do zápasu a otáčet výsledky. To budeme potřebovat,“ zdůraznil.


Zápasy mají v poslední době podobný průběh, řešíte horší vstupy do utkání?
Určitě, posledních pár zápasů se nám vstupy nedaří, není to ideální. Nevím, čím to je, protože my žádný náskok v tabulce neřešíme a do každého utkání jdeme stejně. Žádné podcenění vůbec nehrozí. Ztráta motivace za tím není. Prostě nám to teď nejde a budeme muset v začátcích něco změnit. Ale těžko říct co.

Naopak druhé poloviny zápasů vám vycházejí až neskutečně. Dá se to stále přičítat té výborné fyzické kondici z letní přípravy, o které se neustále mluví?
Já doufám, že to tak je, a že na to budeme moct sázet také v play off. Myslím, že i z hlediště je vidět, že ve třetí třetině s námi soupeři odcházejí. My navíc začínáme hrát náš hokej, dokážeme je zavřít v pásmu, hrajeme s pukem a nahrajeme si na hůl. Pak z toho pramení tlak v pásmu, šance a góly. Je to všechno se vším. Ale nejde na to spoléhat, potřebujeme hrát takhle od začátku jako tomu bylo před pár týdny. Pak se nám bude hrát lépe a nebudeme výsledky honit až na konci.

Dnes jste opět začínal v útoku a po pár střídáních se přesunul do obrany. Je nepříjemné měnit posty i v průběhu zápasů?
Asi už jsem si na to zvykl. V posledních zápasech třeba Niklas Pavel dvakrát dostal desítku, tak jsem třetinu dohrával na beku, i když jsem utkání začal v útoku. Nějak se to střídá, musím vždycky přepnout a uvědomit si nějaké návyky, ale není to zase tak hrozný. Dá se to zvládat.

Po vašem gólu do prázdné brány se na ledě strhla potyčka. Soupeř vás dohrál po zakončení, nebo co se tam stalo?
Jak jsem vystřelil do prázdné brány, tak jsme se dostali do klinče. Při střele se mu hokejka zachytila v mé výstroji, takže jak ji pak vytrhával, tak jsem spadl. Myslím, že to nebylo nic hrozného. K hokeji to patří a myslím, že to neudělal nějak úmyslně, že by mě chtěl zranit.

Dobrý signálem ale přesto je, že se za vás i takto na konci zápasu za rozhodnutého stavu postavili spoluhráči...
To jednoznačně! Hned jsem Conorovi (obránce Conor Allen – pozn.) děkoval, že je můj ochránce, takovej bodyguard. Že jsme dobrý tým, je znát nejen na tomhle příkladu, ale i na tom, jak jsme zápas dokázali otočit. Je to pro nás dobrý signál, že můžeme uspět v play off, protože takové zápasy a situace nás tam určitě čekají. Nikdo nečeká, že v každém utkání povedeme. Určitě budeme prohrávat, ale super je, že se dokážeme vyburcovat, vrátit do zápasu a otáčet výsledky. To budeme potřebovat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace