Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Jednota Tábor označuje bezlepkové potraviny. Vyberete si například bezlepkové uzeniny

Toto označení najdete v prodejnách táborské Jednoty například u bezlepkových uzenin.

Toto označení najdete v prodejnách táborské Jednoty například u bezlepkových uzenin.

V současné době přibývá lidí, kteří trpí celiakií, neboli chronickým onemocněním sliznice tenkého střeva, které je způsobené nesnášenlivostí lepku. Výrobci potravin se snaží pro tuto skupinu spotřebitelů nalézt řešení a nabídnout jim dostatečné množství potravin, které neobsahují lepek. V obchodním družstvu Jednota Tábor se na tyto potraviny zaměřují a cíleně je zařazují do sortimentu.

 

Důležité je nejenom tyto potraviny objednat, vystavit je na prodejní ploše v regálech, ale také je označit a sdělit tak zákazníkům, které potraviny lepek neobsahují.

Vladislava Válková, vedoucí provozního oddělení Jednoty Tábor, říká, že ze zákaznického pohledu je nejdůležitější správně označit čerstvé bezlepkové výrobky v obslužných úsecích. V samoobslužných regálech je zákazník v kontaktu s obalem výrobku a může si přečíst složení. Ale za obslužným úsekem se dá těžko poznat, jaký druh například uzeniny obsahuje lepek a jaký ne.

Proto na všech prodejnách Jednoty Tábor, kterých družstvo provozuje v táborském okrese více jak 50, zavádějí označení bezlepkových potravin přednostně v obslužných úsecích. Podle zkušeností s touto novinkou a ohlasu zákazníků, bude následovat značení i v dalších částech prodejen. Dle vyjádření Vladislavy Válkové by tato nová služba měla zákazníkům zlepšit informovanost o nabízených produktech a ještě více posílit jejich důvěru v kvalitu a nabídky Jednoty.  

O novinkách a aktuálním dění v Jednotě, OD Tábor se můžete také informovat na  www.jednota-tabor.cz  nebo na www.facebook.com/jednotatabor .  

 

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace