Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Madam Colombová zasahuje

  neděle 29.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Jihočechy 2012 povede do krajských voleb Pavel Hroch

Pavel Hroch , Autor: Jihočeši 2012

Pavel Hroch     Autor: Jihočeši 2012

Politické hnutí Jihočeši 2012 povede do podzimních krajských voleb jeho předseda Pavel Hroch. Rozhodlo o tom shromáždění členů hnutí, které se konalo v Sedleci u Českých Budějovic. „Důvěra, kterou jsem dostal, je velmi zavazující. Nejenom vůči kolegům, ale především s ohledem na voliče,“ uvedl Pavel Hroch a dodal, že heslo „Jsme Vaši sousedé“ bude i tentokrát ústředním mottem volební kampaně Jihočechů.

 

Pavel Hroch (53) stojí v čele hnutí Jihočeši 2012 od jeho založení před čtyřmi lety. Po minulých volbách se stal členem krajské samosprávy a působí v jejím kontrolním výboru. Navíc už od roku 2002 je starostou Kovářova na Písecku, který pod jeho vedením zvítězil v soutěži Vesnice roku ČR a získal i evropské ocenění za rozvoj venkova.

Pokud Jihočeši 2012 v říjnových volbách do samosprávy kraje získají kolem 15 procent hlasů a s devíti mandáty v zastupitelstvu tak zopakují předchozí výsledek, bude to Pavel Hroch považovat za úspěch. Velkým úspěchem by podle předsedy Jihočechů byly dva až tři mandáty navíc. „Zejména se však chceme zapojit do vytváření koalice v Jihočeském kraji, abychom jako členové Rady kraje mohli začít naplňovat sliby dané voličům,“ dodal Pavel Hroch, jehož Jihočeši 2012 tvoří v nynější jihočeské samosprávě nejsilnější část opozice.

Konečná podoba kandidátky pro krajské volby bude známa nejpozději začátkem června. Už teď je ale zřejmé, že se na ní objeví řada známých osobností jihočeské politické scény. Bude to například Luboš Průša, Pavel Vondrys, Pavel Pavel, Eva Vanžurová, Martin Doležal, Pavel Dvořák, Jiří Fišer, Michal Doktor či Ivan Radosta.

Jihočeši 2012 jsou iniciativou, ve které se soustřeďují zejména lidé, kteří se již úspěšně angažovali či angažují ve správě veřejných záležitostí. Jde rovněž o podnikatele, osobnosti kulturního a společenského života i sportovce.

Snahou Jihočechů 2012 je především vrátit krajskou politiku ze zákulisí zpět do veřejného prostoru, dále rozbít současnou koalici ČSSD a KSČM, která kraj rovnoměrně a dostatečně nerozvíjí, zvýšit průhlednost veřejných zakázek zadávaných Jihočeským krajem apod.

Robert Malota

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • kozina 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 19.9.2016 20:11:29

 • Milevský patriot 

  Reagovat

   

  To si tedy Jihocesi vybrali za lidra pekneho hnupa. Soudruh Hroch je jen obycejny kecal, netahlo, prevlikac kabatu (aktualne KDU), zamestnavatel kamaradu a rodinnych prislusniku na obci a na MAS, tunelar a prizivnik. Hlavni Hrochovo aktivita z poslednich let je rozkradacka krajskych milionu s krycim nazvem "Orlicko cistejsi", aby si z toho mohli zaplatil Hroch, Radosta, Ocaskova, Sladek a dalsi volebni kampan a billboardy pred obecnima volbama v roce 2014. Kdyz se v roce 2015 o tunelu dozvedeli na kraji a chteli vratit miliony, tak soudruh Hroch jako obycejna krysa prvni utekl z potapejici se lodi (ze svazku) a nechal za sebou vykradeny kram. Hroch nic, Hroch muzikant. Takova zlocinecka vetes jako Hroch patri na Bory, nebo na Pankrac, ne do krajskeho zastupitelstva. Predpoved pro Jihocechy pro krajske volby je vysledek max. 8-9 %. Co take cekat od kecalu Hrocha, Vondryse, Pavla, Doktora, atd...

  Vloženo 17.2.2016 17:17:02

  • ET 

   Reagovat

    

   Zhrzenej Malota si nyní mete cestičku v Milevsku, asi ho tam ještě neznají, jako ve Strakonicích. Ale až ho poznají. Vondrysovo a Pavlovo podržtaška.

   Vloženo 18.2.2016 10:39:37

 • Jiří Koliha 

  Reagovat

   

  Nejsem nepřející. Kdyby se I.R. dostal na kraj, tak by snad pro Milevsko udělal víc, než Stránská. I ona měla funkci místostarostky a krajské radní. Bohužel pro neshody s ODS (Herout a Polanecký) byla z místa místostarostky vyštvána a na Milevsko se vykašlala. Což se také projevilo v druhém volebním období, kdy se Milevsko propadlo za vedení Herouta a Třeštíka do červených čísel. A přitom Herout sliboval občanům města v koaliční smlouvě, že při jeho odchodu bude mít město na účtě 40 milionů pro další volební období. Sliby se slibují, blázni (voliči) se radují. V současné době jdou řeči z dopravní komise, že se v tisku chlubí starosta i místostarosta cizím peřím. Viz dnešní článek v MN o budoucím uspořádání vlakového a autobusového nádraží. Což by nebylo špatné, jen by se to mělo dotáhnout do konce. Jde o to, že už se na tom mohlo pracovat již půl roku. Snad se 20 milionová investice nepromarní liknavostí odpovědných. Stejně jako svou liknavost projevil místostarosta Třeštík, když měl zájem podnikatel o výstavbu a zasíťování v průmyslové zóně v Dukelské. No a každý má možnost si zjistit, jakou zakázku tato firma provádí v současné době. Milevsko opět propáslo příležitost.

  Vloženo 17.2.2016 13:28:42

  • hák 

   Reagovat

    

   Pan Třeštík z ČSSD je v zastupitelstvu Milevska už více jak 25 let. Z toho většinu času seděl i v radě města Milevska. Minulé volební období byl místostarostou a je jím i nyní v Milevsku.Pan Třeštík sedí v krajském výboru pro rozvoj Krajského zastupitelstva.
   A zásadní otázka. Co konkrétního pan Třeštík za 25 let vymyslel a v Milevsku udělal?
   Dalším takovým expertem je pan Beneš Z KSČM, ten je v zastupitelstvu taky více jak čtvrt století. Co konkrétního vymyslel a udělal?
   Jedinou odpovědí jak je možné, že tito pánové tam stále sedí je to, že v Milevsku se prý volí z recese, tak prý byl zvolen zastupitel za ANO pan Kalea.
   Protože kdyby se v Milevsku nevolilo z recese, tak první dva jmenovaní se svým "tahem na branku " by už nemohli o městě rozhodovat dávno. Podle toho to také vypadá. Jeden z příkladů po deseti letech budování průmyslové zony v Milevsku do této zony nemají ani přístup a hlásají, že dělají maximum. A chtěli by, aby přišel nějaký investor. Pane Třeštíku kdo by do takové zony chodil, když tam nemá příjezd. Kdy konečně pochopíte? Tohle ví i malé dítě hned a nepotřebuje na to 10 let.

   Vloženo 17.2.2016 14:27:14

  • realista 

   Reagovat

    

   Zářný příklad toho,jak v dlouhém textu neříct nic věcného a jen si ohřát polívčičku nenávisti.Faktem je,že mgr. Stránská byla nejlepší starostka.V čele města musí být vizionář.V první polovině éry ODS byly nějaké vize, např. průmyslová zóna.Bohužel vypadnutím p. Polaneckého z vedení města kde nic tu nic(vyjádření ing.Šváry k prům.zóně po vynaložení milionů Kč je trestuhodné),Blafouni,
   kteří se do zast.vetřeli kdovíjak ničemu nepomohou,protože na to nemají.Ani si neuvědomují,že vedení města se zodpovědností jsou oni. Kolihovi vyšlo to,že si ve dvou plácá na stránkách Svobodných a je spokojený.


   Vloženo 17.2.2016 17:06:05

   • Kchárl fon Číro 

    Reagovat

     

    Co má společnýho Koliha s volbou do kraje? Že si na něj tak zatíženej? Průmyslová zóna v Dukelský jsou zbytečně vyhozený peníze. Vlak už ujel a těch pár hektarů se použije pouze pro stavbu skladištních hal. Proč? Protože když se podíváš do Písku, tak tam je nedostatek pracovníků. Stejně by to dopadlo v Milevsku. Snad to zachrání právě docházející musulmani.

    Vloženo 18.2.2016 07:38:18

 • duck 

  Reagovat

   

  Starosta Milevska Radosta v tisku prý rozvinul konspirační teorii, že důvodem vystoupení Milevského ANO z koalice v Milevsku mohou být blížící se krajské volby. Dle novin byly důvody vystopení ANO z koalice v MIlevsku úplně jiné. V zápětí se ukázalo, že on kandiduje za Jihočechy do krajského zastupitelstva.
  Na radnici je údajně na roztrhání a chce být u všeho a ve finále není nikde. Kandidatura do krajského zastupitelstva a věci s ní spojené budou vyžadovat hodně času. Mohla by se objevit konspirační teorie, že pak nebude stačit už vůbec nic.

  Vloženo 17.2.2016 12:52:32

  • To ,,duck'' 

   Reagovat

    

   Ještěže máte tak dobré informační zdroje z radnice, měl(a) byste tam jít vypomoci, aby se tedy vše stíhalo! ;-)

   Vloženo 18.2.2016 10:12:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Radosta z Milevska na kraj, hurááá, jestli blbost nadnáší, jeho to tam donese jako prvního

  Vloženo 17.2.2016 09:55:42

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace