Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská kuchařka na cestách: Kdo si bude pochutnávat v Českých Žlebech?

Uplynulé dva týdny probíhala soutěž o poukaz do restaurace v hodnotě 500 korun a hodinový vstup pro dva do wellness v Hotelu v Českých Žlebech. Tam byla moje další zastávka v putování za zajímavými jihočeskými restauracemi. Hotel leží v malé vesničce na Šumavě na dohled od státních hranic s Německem, asi čtyři kilometry na severozápad od Stožce. Teď už víme, kdo se tam podívá s naším výherním poukazem.

 

Hotel i jeho okolí jsou jako stvořené pro relax nebo dovolenou s dětmi. Velké dětské hřiště a dětský koutek uvnitř zabaví malé, bazén s protiproudem navštíví rád každý. Pravý šumavský styl se odráží hlavně v kuchyni. Šéfkuchař s kolegy připravuje místní speciality ze sezonních surovin. A opravdu to stojí za to! Vše, co jsem v restauraci ochutnala, bylo naprosto bez chyby a chuťově doladěné do nejmenšího detailu. O tom už jsem ale psala.

Soutěžní otázka byla velice jednoduchá. Navíc kdo dával pozor, mohl se odpověď dočíst v článku. Vesnička České Žleby leží v bezprostřední blízkosti hranic České republiky. S jakým státem zde náš stát sousedí? Správná odpověď byla za c) - s Německem.

Do redakce přišlo 120 odpovědí a všechny byly správné. Při losování měla štěstí Olga Stuchlíková z Vodňan, která vyhrává. Může se těšit na voucher do restaurace v hodnotě 500 korun i wellness v Hotelu České Žleby. Gratulujeme!

vaše jihočeská kuchařka Karolína

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace