Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské muzeum otevírá novou stálou expozici

 Autor: JčTeď

    Autor: JčTeď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nová stálá expozice bude od čtvrtka 16. ledna k vidění v hlavní budově Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Půjde o archeologické, přírodovědné a národopisné expozice, slavnostní otevření se koná ve 14 hodin. Široké veřejnosti bude přístupná od pátku, a to vždy od úterý do neděle od 9 do 17.30 hodin. Expozice vznikala celý loňský rok na druhém podlaží hlavní historické budovy muzea o rozloze 730 metrů čtverečních.

 

„Základní filozofií expozice je vytvoření prostředí, které na návštěvníka působí emotivně, vtahuje ho do tématu a postupným objevováním vyvolává další touhu po poznání. Je založeno na principu vcítění, vtažení návštěvníka do prostředí, doby a času daného tématu," uvedl ředitel Jihočeského muzea František Štangl.

V každé expozici je podle organizátorů architektonické ztvárnění směřováno k docílení požadovaného didaktického účinku – vžít se do prostředí děje, pobýt chvilku v kousku historie, pochopit souvislosti tématu a odnést si v sobě poznatky domů. „Cílem je probudit v návštěvnících tu část mozku, kterou známe z dětství – svět představ a fantazie, ústící v poznání a poučení. Expozice disponuje moderními audiovizuálními technologiemi, akčními prvky a je určena všem věkovým kategoriím. Připraven je i zábavný vzdělávací program pro školy," přiblížil vedoucí programového a propagačního oddělení muzea Tomáš Svoboda.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace