Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Jihočešky uspěly ve vědomostní soutěži v informatice

JIŽNÍ ČECHY – Do finálového kola 5. ročníku vědomostní soutěže v informatice IT – SLOT (Systém Logických Otázek) se probojovaly i čtyři Jihočešky. Úspěšné byly žákyně devátých tříd ze Základní školy L. Kuby v Českých Budějovicích Lucie Housková, Kristýna Belšanová a Michaela Bílková. Ze základní školy v Helsinské ulici v Táboře postupuje Nikola Pešková.

 

Klání pořádá Soukromá střední škola výpočetní techniky Praha a je určena pro žáky osmých a devátých tříd. Letos se zaregistrovalo celkem 2820 žáků a žákyň z celé republiky. „Soutěž si klade za cíl prohloubit atraktivní formou logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích, tedy internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování. Druhá část úloh se pak věnuje matematickému a logickému myšlení,“ řekl ředitel pořádající střední školy Martin Vodička. Finále se odehraje 17. prosince v Praze. Utká se v něm 45 školáků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace