Kdy a kam

  • 74. Baráčnický ples

    sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

  • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

    sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jihočeští sociální demokraté si přijeli do Tábora zvolit předsedu

AKTUALIZOVÁNO - 26.1.2019 12:33

TÁBOR - V sále táborského společenského centra Univerzita probíhá od dnešního rána konference jihočeských sociálních demokratů. Je volební. Na předsedu jsou tři kandidáti - Jiří Zimola, který krajskou organizaci vede už deset let, dále jeho vyzyvatel, poslanec a písecký místostarosta Ondřej Veselý a nominaci má také jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka. Na tom by podle kuloárních informací byla zřejmě shoda těch, kteří si nepřejí dramatický a vyhrocený souboj. Spekuluje se ale, jestli Stanislav Mrvka nakonec neodstoupí.

Do Tábora dorazilo 176 delegátů z celkem 205, kteří byli svými organizacemi nominováni. Klíčem byl počet členů organizace.

Hosty konference jsou předseda ČSSD Jan Hamáček, místopředseda Senátu Milan Štěch, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a těsně před jedenáctou hodinou dorazil i místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Diskuse v sále probíhá za zavřenými dveřmi.

12.11 hodin - pomalu končí diskuse a schyluje se k projevům kandidátů na předsedu krajské organizace. Zatím jsou ve hře stále tři jména - Mrvka, Veselý a Zimola. 

Diskuse se dotkla i polemiky, která se rozpoutala v posledních dnech kolem nápadu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického - aby strana začala používat zkratku SD. Redakcí oslovení členové si ale myslí, že strana potřebuje mnohem hlubší změny a debaty o změně názvu mohou odvádět pozornost od podstatných věcí. 

12.31 - Nyní se již představují kandidáti na předsedu se svými projevy. Jsou již jen dva - Jiří Zimola a Ondřej Veselý. Stanislav Mrvka podle zprávu ze sálu skutečně odstoupil.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace