Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Jindřich Bláha za ODS se ohlíží za senátními volbami v obvodu Tábor

JIŽNÍ ČECHY - Starosta Soběslavi Jindřich Bláha kandidoval v prvním kole voleb do Senátu za svou domovskou stranu ODS. V prvním kole skončil na čtvrtém místě se ziskem 14,34% hlasů. Do druhého kola tedy nepostoupil, podpořil v něm starostu Mladé Vožice Jaroslava Větrovského, který v tomto volebním obvodě nakonec vyhrál.

Co říkáte na konečného vítěze senátních voleb Josefa Větrovského? Sám jste ho po prvním kole podpořil.

Kolegu starostu Mladé Vožice Jaroslava Větrovského dlouhá léta velmi dobře znám, vím, že je to poctivý a pracovitý člověk, za kterým je vidět dobrá práce. Jsem přesvědčen, že jako senátor bude pro náš region přínosem a naváže na velmi dobrou činnost předchozího senátora Pavla Eyberta.

Jak hodnotíte váš vlastní výsledek ve volbách?

V letošních senátních volbách jsem nebyl favoritem, stejně jako ODS, za kterou jsem kandidoval, není lídrem na české politické scéně. Podle dosaženého výsledku si myslím, že jsem ani nezklamal, ani nepřekvapil. Čtvrté místo a zisk více než 5 500 hlasů beru pozitivně a všem, kteří mě volili, děkuji za důvěru.

Jaký byl průběh vaší vlastní volební kampaně? 

Komplikace při volební kampani jsem neměl žádné, pouze jsem byl limitován omezenými finančními zdroji a nízkou personální podporou. Měl jsem možnost poznat zajímavosti a specifika volebního obvodu. Celá příprava voleb byla velmi náročná, ale byla pro mě cennou zkušeností.

Očekával jste u sebe jako u kandidáta do Senátu jiný výsledek?

Pokud bych neočekával lepší výsledek, nekandidoval bych. Ukázalo se, že tam, kde lidé znají mě i mou práci, tj. na Soběslavsku a Veselsku, mi dali hodně hlasů, na Táborsku a na Písecku mě lidé příliš neznají a neměl jsem tedy jejich dostatečnou podporu. Ani volební kampaň na tom nedokázala příliš změnit, vše je o dlouhodobé práci.

Plánujete zůstat v komunální politice, nebo se při další příležitosti pokusíte znovu dostat do vyšší politiky?

V komunální politice samozřejmě zůstávám do příštích komunálních voleb, které budou v roce 2018. Do vyšší politiky se nechystám.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Nejsem Blá_en 

  Reagovat

   

  Ten článek mi připadá dost bláhový ...

  Vloženo 18.10.2016 07:00:17

 • sapík 

  Reagovat

   

  Tady si nevyberete. ve všech stranách jsou převážně komunisté, svazáci a jejich bývalí kamarádi. Názvy stran jsou jen matením voličů, že se jedná o jiná, než levicová, uskupení. Pár nelevičáků, kteří se v politice objevili, nemělo šanci prorazit a tak rezignovali. Bohužel rudne a oranžoví celá Evropská unie, a to je zlé. Lidé si zvykají na různé úlevy a podpory, přibývá flákačů a příživníků. Levičáctví je cesta do pekel.

  Vloženo 17.10.2016 19:28:52

  • má pravdu 

   Reagovat

    

   sapík má pravdu, kdo maká a něco má, bude v následujících letech chudák. mnozí lidé jsou nevychovaní-viz.závist! a především vychovávaní k nic nedělání,mlčení a braní peněz.žádná zodpovědnost a povinnost,ale hlavně dobře zaplatit.viz. úředníci a politici.ať jde o místní nebo celorepublikovou úroveň.ono to nejde do pekel,ale zpět k socialismu,ale pod jiným názvem ovšem se stejnými lidmi-vlastně jejich dětmi.

   Vloženo 17.10.2016 20:08:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To si hrajete, že jste najednou nezávislí, když píšete o ODS? A před volbama byla jenom ČSSD nalejvárna.

  Vloženo 17.10.2016 18:21:20

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Čssd platila, teď se hodí všichni.

   Vloženo 18.10.2016 05:48:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace