Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Armáda se dnes loučí v Chýnově

Ilustrační foto - Chýnov , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto - Chýnov     Autor: Jiří Řeháček

TÁBORSKO – Dnes končí oslavy dvacátého výročí Armády České republiky, které proběhly od pondělí 9. září do pátku 13. září v Táboře. V sobotu 14. září program pokračuje v Chýnově, kde se koná od půl druhé odpoledne na poli před Chýnovem ve směru od Tábora už šesté setkání s armádou a složkami Integrovaného záchranného systému, na kterém bude prezentována technika, výstroj a výzbroj, statické a dynamické ukázky vojenských útvarů a zařízení regionu.

Diváci se mohou těšit na ukázky bojů v Afghánistánu táborským klubem vojenské historické techniky, z výcviku a bojů 42. mechanizovaného praporu Svatováclavského a ukázky z bojů druhé světové války Klubem vojenské historie Linden Březnice. Dále pak ukázky z činnosti jihočeských hasičů a záchranářů, historické vojenské techniky, vozidel záchranářů a hasičů.

Týden odstartoval, za přítomnosti ministra obrany, koncertem Big Bandu Ústřední hudby Armády České republiky v Divadle Oskara Nedbala. Zájemci během týdne viděli Pandury, Land Rovery, zbraně, ale i ukázky bojového umění MUSADO nebo se mohli účastnit různých soutěží o ceny. Na Žižkově náměstí získali autogramy sportovců ASC Dukla nebo se šli podívat do kina na film Nickyho rodina režiséra Matěje Mináče. Dnes Týden s armádou končí v Chýnově.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace