Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Chtěl autem zabíjet. Teď mu hrozí dvanáct let

Takto dopadlo po střetu auto dačických policistů. , Autor: PČR

Takto dopadlo po střetu auto dačických policistů.     Autor: PČR

JINDŘICHŮV HRADEC (DAČICE) - Odnětí svobody v délce tři až dvanáct let hrozí třicetiletému muži z Dačicka, který jako řidič vozidla Daihatsu 16. listopadu tohoto roku úmyslně narazil do vozu policejní hlídky z Dačic. Začátkem tohoto týdne jej z trestných činů násilí proti úřední osobě, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci obvinil policejní vyšetřovatel.

Před půlnocí 16. listopadu zatelefonoval nyní již obviněný muž na tísňovou linku 158 a začal vyhrožovat že teď bude ruská ruleta a že se svým vozidlem to napálí do první benzinky.

"Narvu to do první benzinky ve vesnici, za pět minut jsem tam. Teď bude ruská ruleta" vykřikoval opilým hlasem do telefonu.

Policisté vyhodnotili výhružky jako reálné a začali po automobilu pátrat. Obviněný skutečně dojel k čerpací stanici u Dačic, kde s vozidlem porazil dopravní značku. To jej však nezastavilo a vjel s vozem zpátky na silnici. Vzápětí s neosvětleným vozem přejel do protisměru a v plné rychlosti čelně narazil do vozu přijíždějící policejní hlídky z obvodního oddělení Dačice. Oba policisté utrpěli při nehodě zranění ale útočníka se jim podařilo zpacifikovat a zajistit. Původní zpráva ZDE.

Spolujezdec z policejního vozu utrpěl těžká zranění, jeho léčení stále trvá. Řidič policejního vozu byl několik hodin po nehodě propuštěn do domácího ošetřování, jeho léčení však také není ukončeno.

Řidič útočník si při nehodě poranil plíce. Policisté zjistili, že útočil byl také pod vlivem alkoholu. Na vozidlech byla způsobena škoda kolem 200 000 korun. Obviněný muž  je vyšetřován na svobodě.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace