Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Dnes bude v Hradci veřejné projednání Územní studie systému sídelní zeleně

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC – V pondělí 9. září od 16 hodin bude v kinosále Kulturního domu Střelnice veřejné projednání Územní studie systému sídelní zeleně. Prezentovat ji budou zástupci zpracovatelské firmy Cimburk. Územní studie bude dokončená a předaná do 30. září, poté o ní bude informovaná rada a zastupitelstvo města.

 

V současné době firma Cimburk se sídlem v Bořetíně zpracovává územní studii sídelní zeleně pro město Jindřichův Hradec a jeho místní části. V rámci studie je řešená rozsáhlá problematika sídelní zeleně, nejen jejího stavu a funkce, ale i rozvoje. Cílem studie je navržení vhodného využití potenciálu zelených ploch města s přesahem a návazností do okolní krajiny, s doporučením regulativ pro jednotlivé kategorie zeleně, rozdělením ploch do intenzitních tříd údržby a stanovením zásad rozvoje a údržby.

Návrhová část studie se soustředí na vytvoření pomyslného zeleného prstence kolem celého města s maximálním využitím prvků ÚSES (územní systém ekologické stability) - například příměstské rekreační lesy. Snaží se posílit vstupy zeleně do města přes vodní plochy, propojit zelené celky pomocí stromořadí a liniových výsadeb.

V místních částech se návrh zaměřuje především na návsi jakožto centra obcí, která doporučuje řešit komplexně s cílem podpory života v obci. Prostupnost okolní krajiny do obcí je navrhovaná pomocí obnovy starých, leč dosud využívaných cest. Studie bude sloužit jako strategický podklad pro postupy územního plánování, pro projekční a realizační činnost města i pro správu, ochranu a údržbu zeleně.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace