Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Duch odčerpal naftu a ukradl čtyřháčky

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JINDŘICHOHRADECKO - Nezvaný víkendový host, který si z oploceného a uzamčeného pozemku firmy odnesl bezmála čtyři sta litrů nafty, by se dal asi takto definovat: Nikým neviděný a neslyšený, jak přišel, tak odešel. Přitom nepoškodil oplocení ani bránu společnosti. Asi se učil u samotného Jeana Eugène Roberta Houdinyho nebo Davida Copperfielda, a tak to pro něj nebyl žádný problém.

Areál společnosti ve Slavonicích navštívil během víkendu nezvaný host. Přehoupl se přes oplocení a demontoval palivoměr palivové nádrže odstaveného nákladního auta Volvo FM 13. Vzniklým otvorem z palivové nádrže odčerpal 390 litrů motorové nafty, potom demontoval a ukradl devatenáct kusů plastových krytů matek předních kol. Pak si otevřel neuzamčenou plastovou schránku na nářadí u návěsu, ze které si vzal ještě dva řetězové úvazků tzv. "čtyřháčků". Pravděpodobně se stejnou cestou vydal zpět. Nikdo neví, jak a kudy se do firmy dostal. Ale ani to, jak, s bezmála se čtyři sta litry motorové nafty, a kudy firmu opustil. Majitelům navíc udělal škodu skoro za čtyřicet tisíc korun.

„Případem krádeže se zabývají dačičtí policisté, kteří v pondělí 11. listopadu zahájili úkony trestního řízení,“ řekla tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace