Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Festival zdraví v sobotu nabídne přednášky, rozhovory, hudbu a tanec. Skončí sbírka pro Adámka

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TŘEBOŇ - V sobotu 21. září se v Třeboni koná Jihočeský festival zdraví. Ve městě se uskuteční již poosmé a nabídne zajímavé pohledy na lidské zdraví. V rámci projektu Zdravé město Třeboň nese letos podtitul Duševní zdraví a pohoda. Festival bude zaměřený na prevenci různých duševních onemocnění. Jedná se o nemoc neviditelnou, a proto mnohem zákeřnější. Festivalové akce se budou konat v centru na Masarykově náměstí a v kulturních zařízení města. Program začíná na Masarykově náměstí v deset hodin.

 

O tom, co dělat pro udržení duševní pohody a zdraví, si bude možné promluvit třeba s psycholožkou Monikou Kukačkovou ve foyer Divadla J. K. Tyla od 10.45 do 12 hodin. V loutkovém sále bude mít od 16 hodin přednášku Karla Filípková na téma Životní mapy. V Domě Štěpánka Netolického bude hovořit od 18 hodin Pavel Chlouba nejen o zahradách v tématu Šťastní lidé na zahradách.

Festival doprovodí pestrý program zaměřený na hudbu a tanec nebo loutkové divadlo pro děti. Vystoupí například od 13 hodin třeboňská taneční škola Victory Dance Company, hamerští Soptíci předvedou sbor malých i velkých hasičů v akci od 13.10, mažoretky bude možné zhlédnout od 13.50, taekwondisté se představí v 10.40, pěvecký sbor Slavíci Pacov přijde na řadu v 11.25 a vystoupí také skupina Kukačky z chráněné dílny Nazaret. Od 14.20 zatančí folklorní soubor Javor z Lomnice nad Lužnicí. Samozřejmě vystoupí také žáci Základní umělecké školy v Třeboni, a to v 10.20 a v 13.40. K dobré náladě jistě přispěje i hudební vystoupení kapely Second Service Band od 15 hodin na náměstí, která letošní festival pomyslně zakončí.

V rámci festivalu bude, stejně jako v předchozích letech, po celý den probíhat charitativní veřejná sbírka. Tentokrát bude na podporu tříletého Adámka Kvěcha z Břilic, který trpí Downovým syndromem. Sbírka, v rámci které budou ke koupi výrobky z chráněných dílen, pomůže k pořízení speciálního výukového tabletu, díky kterému bude mít Adámek snazší nástup do mateřské školy.

"Poslední den sbírky, tedy 21. září, bude pokladnička přímo na stánku festivalu, kde při přispění do pokladničky minimální částkou 50 korun získá darující vybraný výrobek. Pro účely sbírky jsme nakoupili od chráněných a sociálně terapeutických dílen z Třeboně a okolí dárkové předměty z rozpočtu města. Tyto dárečky budou sloužit jako motivace a zároveň poděkování za přispění," doplnila místostarostka Jana Grammetbauerová.

Po celý den bude probíhat prezentace chráněných dílen a neziskových organizací.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace