Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hejtman Zimola ohlásil rezignaci. Nechce být překážkou nové koalice

Jiří Zimola

Jiří Zimola

JIŽNÍ ČECHY - Hejtman Jiří Zimola dnes ohlásil, že na nejbližším zasedání krajského zastupitelstva rezignuje na svou funkci. "Nechci být koulí na noze nové koalice, která by mohla vzniknout ve složení ČSSD, Pro jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012. To není přiznání viny, já jsem nic neprovedl, ale někdy je potřeba dát najevo, že nelpíte na křesle za každou cenu," konstatoval odstupující hejtman. Kraj bude řídit do nejbližšího zastupitelstva.

 

"Vím, že pro některé krajské zastupitele z uskupení Pro jižní Čechy jsem nepřijatelný a když tam nebudu, může být pro ně nová čtyřkoalice přijatelnější než předat řízení kraje do rukou Martina Kuby s Radkou Maxovou," konstatoval odstupující hejtman. Jiří Zimola je připraven navrhnout za sebe na místo hejtmanky Ivanu Stráskou.

Zimola potvrdil, že ztrátou hejtmanské pozice se pro něj nic nemění ani na chystané socdem kandidátce pro podzimní parlamentní volby. Dříve uvedl, že na jihočeské kandidátce bude na posledním místě, aby podpořil hlavně lídra - jindřichohradeckého starostu Stanislava Mrvku. Do sněmovny se hejtman nechystal, protože by opět musel případně řešit zdvojení funkcí a vybrat si jen jednu.

"To bych se musel stydět, kdybych se teď měl drát někam dopředu na kandidátce proto, že už nebudu hejtmanem. Když mi lidi dají na podzim najevo svou důvěru vykroužkováním, budu rád, ale jinak život jde dál, mám spoustu věcí, které jsem v posledních letech zanedbával a teď se jim budu moci věnovat," řekl odstupující hejtman. 

 

Diskuse k článku - 114 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 • politický znalec 

  Reagovat

   

  Co se děje v Milevské ČSSD , velká aktivita na jejich stránkách až 8 tisíc lidí sleduje .

  Vloženo 15.4.2017 08:52:52

  • Antonín 

   Reagovat

    

   Tak ja ji mam ze sledovani uz par dnu vyskrtnutou. Ale ona je takova vizionisticka, prognosticka, vsevedouci...., uz davno ma jasno v tom, ze Zimola nepochobil, za vse muzou media a Maxova. Dekuji, strany bez sebereflexe, nejsou strany, ktere patri do demokracie.

   Vloženo 15.4.2017 11:27:15

   • ovv 

    Reagovat

     

    Tondo je nám moc líto , že nemáme sebereflexy a že nejsme demokraté , to je Tvůj názor , který bohužel je hodně , hodně doprava.Chtěli jste mládí, tady je , bohužel s jinými názory. A , že nás nesleduješ to je škoda a opět Ti připomenu demokrat sleduje i názor druhého.

    Vloženo 15.4.2017 11:57:14

    • Antonín 

     Reagovat

      

     Popravdě, moc vašemu souvětí nerozumím. Chtěli jste mládí, tady je, bohužel s jinými názory...? A jestli nedemokratem nazýváte toho, kdo nesleduje a nepřijímá názor toho, který není schopen alespoň se zamyslet nad chováním svých spolustraníku a veškerou vinu hází na ostatní, tak ano, nejsem demokrat. Až bedete zase někde psát o sebereflexi, tak prosím s měkkým i na konci, ono to působí tak zvláštně, tak nějak nevzdělaně, a to přeci nejste.

     Vloženo 15.4.2017 12:29:17

     • Taky nedemokrat 

      Reagovat

       

      Ale počítat umí demokrati dobře.

      Vloženo 15.4.2017 12:53:05

      • písecký toníček 

       Reagovat

        

       Nepiš o chybách, když sám jich jsi nasekal a nato, že jsi lampsácký ing. je to ostuda.Viď toníku chamtivej .

       Vloženo 15.4.2017 15:19:17

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Ale no tak, sem s těma chybame písecký toníčku, já u Antonína žádnou nevidím. A na ´ampasáčka, bych tipoval spíš tebe.

        Vloženo 15.4.2017 15:33:43

       • Antonín 

        Reagovat

         

        Máš pravdu kádrováku, jak jinak.

        Vloženo 15.4.2017 16:15:09

        • našemu příteli A.Č. 

         Reagovat

          

         Nemáš pravdu , nikdy jsem nebyl kádrovákem , v naši době již se nenacházely, ale ty , jako voják jsi byl v KSČ a tam to byl jen a jen kádr , kádrovák. Tak Tončo čest tvoji práci pro ČSSD , kterým já bohužel nevěřím , natož Milevským .

         Vloženo 15.4.2017 16:57:34

         • Antonín 

          Reagovat

           

          Vůbec nevím, co to tady povídáte. Jestli jste si nevšimnul, tak mé příspěvky jsou proti ČSSD, jedna z reakcí na mě, byla o tom, že mé myšlení je pravicové. Ano, tak to skutečně je. Nikdy jsem nebyl v KSČ, na vojně jsem byl, odešel jsem po dvou letech se stejnou hodností jako jsem tam vstoupil - vojín. Buďte tak laskav, přečtěte si znovu mé příspěvky, je mi moc líto, že se domníváte, že všichni Tondové mají iniciály AČ. Stejně jako vy, nevěřím ČSSD, zkuste se zde zorientovat.

          Vloženo 15.4.2017 18:05:02

         • anonymní čtenář 

          Reagovat

           

          V jednoduchosti je síla ...:D, :D, :D

          Vloženo 16.4.2017 06:05:09

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Mluvčí ČSSD :), když to čtu, tak já je možná začnu sledovat, vtipů je málo v tomhle smutným světě

     Vloženo 15.4.2017 12:49:07

 •  

  Reagovat

   

  Doufám, že bez JIhočechů!!

  Vloženo 14.4.2017 14:19:15

 • Luca 

  Reagovat

   

  Koalice ČSSD s KDU-ČSL domluvena.

  Vloženo 14.4.2017 12:10:35

  • koalice 

   Reagovat

    

   Jestli je to pravda po provalení té špíny,tak to jen potvrzuje pověst lidovců.On je ten jejich pánbůh potrestá ve volbách,k čemuž mu dopomůže koalice se STAN.

   Vloženo 14.4.2017 13:11:25

 • Kasandra 

  Reagovat

   

  Ježíš dnes naposledy večeří. I Jiří Zimola je náš Ježíš, abychom si uvedomili, že oběti jsou nutné. Za demokracii musíme bojovat a nereflektovat na každého kdo nic nedokázal a jen mlátí rukou do stolu, jako Maxová. Přemýšlejte o sobě, jak lehce jste zvedli kámen a kamenovali. Velikonoce budiž symbolikou toho co se nám na Jihu stalo. Veselé velikonoce!

  Vloženo 13.4.2017 23:27:44

  • Kasandro 

   Reagovat

    

   Tak vy jste dobrá. To musí mít Zimola z takovýchto oveček radost. :)

   Vloženo 14.4.2017 07:20:11

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Zimolovi jsou takové ovečky už k ničemu. Posral si kariéru sám a tohle mu nepomůže :)

    Vloženo 14.4.2017 07:27:33

 • kmotr Dlouhý a jeho sluhové a šmejdi Kuba, Zahradník a Bauer končí 

  Reagovat

   

  Končí také odpad z ANO a sluhové kmotrů: Maxová, Svoboda, Kozlová, Pešek a další šmejdi z ANO - béčka ODS. S Maxovou si pohrál kmotr Kuba na pokyn kmotra Dlouhého. Už se těším, jak 27. na zastupitelstvu kraje bude Maxová hájit své setkání a přijetí u kmotra Dlouhého s Kubou. Babiš má plnou pusu blábolů proti kmotrům ODS a přitom jeho členka - Maxová podlézá kmotrům. Babiši kdy se zbavíš šmejda Maxové? ANO, nejste jako oni (ODS), jste ještě horší.

  Vloženo 13.4.2017 21:41:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Hlavně,že skončil křišťálově čistý Zimola.Podojil to svou naivní chamtivostí nejen sobě,ale i ĆSSD,Babiš a intrikán Zeman mají radost.Je to škoda,tím se vytváří prostor pro různé Polojaponce či na provázku vedené Hrochy.

   Vloženo 14.4.2017 08:20:47

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace