Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jihočeské folklorní sdružení se představilo na festivalu v Rakousku

 Autor: archiv souboru Bystřina

    Autor: archiv souboru Bystřina

ZLIV – Jihočeské folklorní sdružení v rámci spolupráce s partnerskou organizací Volkskultur Niederösterreich vyslalo svůj členský soubor Bystřina (jeho dětskou část) ze Zlivi na 38. ročník festivalu Waldviertler Volkstanzfest do dolnorakouského města Gross Gerungs. Akce se konala v neděli 8. září.

 

Zájezdu se zúčastnilo 12 dětských tanečníků, osm muzikantů a tři doprovodné osoby. Muzika hrála ve složení kontrabas, dudy, klarinet, příčná flétna a čtyřikrát housle. „Díky projektu spolupráci Jihočeského folklorního sdružení a Volkskultur Niederösterreich jsme mohli zažít úžasnou atmosféru rakouského folklorního festivalu, na kterém nás po příjezdu přivítal Andreas Teufl," uvedla vedoucí souboru Tereza Kadlecová.

Ve 13.30 hodin vyšel od kostelíčku průvod, který obešel celé náměstí a bylo představeno všech 17 souborů, které na festival přijely. „Náměstí bylo zcela zaplněné diváky, publikum bylo opravdu početné a velmi vřelé. Mezi účinkujícími byly mladé soubory, ale také věkově starší skupiny. Oceňovali jsme věkovou rozmanitost a udržování lidové kultury mezi všemi generacemi," přiblížila Tereza Kadlecová.

Hlavní program začal ve 14 hodin, jihočeský zástupce měl dva vstupy. První ve 14.40 na hlavním pódiu na náměstí, poté v 15.30 na vedlejší scéně, v krásném dvoře. „Obě vystoupení byla velmi příjemná. Rakouští diváci nám velmi vřele tleskali, atmosféra byla úžasná. Cítili jsme se na festivalu velmi příjemně a vítáni," vylíčila vedoucí souboru Bystřina.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace