Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jihočeští Lidovci a Starostové věří, že 10 procentní laťku koalice společně přeskočí. Jsou pro euro a dostavbu Temelína

Poslanec a místopředseda sněmovny Jan Bartošek a náměstek hejtmanky pro dopravu a lišovský starosta Jiří Švec. , Autor: Ivo Bukač

Poslanec a místopředseda sněmovny Jan Bartošek a náměstek hejtmanky pro dopravu a lišovský starosta Jiří Švec.     Autor: Ivo Bukač

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Lidovci a Starostové jdou podle celostátní dohody i na jihu Čech do podzimních sněmovních voleb společně. Zatím průzkumy stále označují spojení jako spíš riskantní, protože nad nutných 10 procent odhadované výsledky nevycházejí. Lídr kandidátky a současný poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL) je ale optimista. "V krajských volbách nás v rámci republiky volilo téměř 20 procent, já věřím, že to bude podobné," vyjádřil se na úterní tiskové konferenci při představování jihočeské kandidátky. Vyšší procenta ale přináší lidovcům hlavně Morava. Jan Bartošek podotkl, že v Jihočeském kraji odpovídá zisku jednoho mandátu zhruba 6 procent voličské přízně.

 

Volby do Poslanecké sněmovny proběhnou na 20. a 21. října a Lidovci a Starostové představili kompletní kandidátku včetně programových priorit. Lídrem kandidátky bude bývalý místostarosta Dačic a současný poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL). Na druhé pozici je krajský radní pro dopravu a starosta Lišova Jiří Švec (Starostové). Třetí pozici obsadí učitel a cestovatel Šimon Heller (KDU-ČSL).

Rozdělení míst na 22 členné kandidátce není rovnoměrné, v první desítce mají Starostové tři zástupce, v celé dvaadvacítce jen osm. Volič samozřejmě bude moci pořadím zamíchat. Jakkoliv se má za to, že KDU-ČSL je blízká věřícím voličům a ti jsou hlavně na venkově, z plné třetiny obsadili listinu kandidáti z Budějovicka. Ostatní okresy mají po dvou zástupcích s výjimkou Strakonicka, kde jsou tři. Bezpartijní kandidáti jsou čtyři - blatenská starostka Kateřina Malečková (č. 10), milevský starosta Ivan Radosta (12), starosta Radomyšle Luboš Peterka (15) a starosta Strunkovic nad Blanicí Karel Matějka (16).

Jako hlavní programové priority mají Lidovci a Starostové oblast vzdělání, výzkumu a inovací a dostupného bydlení. „Pro Jihočeský kraj je nezbytná dostavba D3 a R4, dostavba Temelína a podpora venkova," vypočítává jihočeské priority Jan Bartošek. Na konkrétní dotaz řekl, že lidovci jsou pro přijetí eura. "Zavázali jsme se, že euro přijmeme, takže otázka není zda, ale kdy," dodal Bartošek.

Kompletní kandidátka:

1. Ing. Jan Bartošek

2. Bc. Jiří Švec

3. Mgr. Šimon Heller

4. Mgr. Terezie Jenisová

5. Václav Vostradovský

6. Ing. Petr Hladík

7. Mgr. Josef Hermann

8. PhDr. Jan Samohýl, Ph.D.

9. PhDr. Robert Huneš

10. Bc. Kateřina Malečková

11. Ing. Jiří Fišer

12. Ing. Ivan Radosta

13. Ing. Jaroslav Hejl

14. Ing. Jiří Rod

15. Ing. Luboš Peterka

16. Ing. Karel Matějka

17. Mgr. Karel Hájek

18. Mgr. Pavel Talíř

19. Ing. Jiří Fencl

20. Mgr. Zdeněk Dvořák

21. Ing. Jaroslava Martanová

22. PhDr. Stanislav Malík

Diskuse k článku - 55 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • starosta 

  Reagovat

   

  S objevením se starosty na kandidátce KDU se objevila kritika,myslím,že zbytečná.Na kandidátce Jihočechů být nemohl,ta není.Já vidím potřebu kritiky jinde.
  1)Podezřelá směna pozemků neprojednaná ani v odborných orgánech.Na co město odborné výbory a komise má?Cožpak profesní složení rady dává záruku relevantního posouzení?Ne.Co jiného si víc zaslouží průhledný postup?Zřejmě se jede dle hesla "ono to vyhnije".Je to krátkozraké.To si může dovolit Třeštík,který to svými zbytečnými studiemi úspěšně doklepal do penze.
  2)Investice.Zdá se,že se šláplo z bahna do louže i když z jiných důvodů.Na posledním ZMM se v plné nahotě projevila totální neznalost postupu při schvalování inv.záměrů. Nový radní pro obor projevil totální neznalost o co jde a starosta se v tom plácal.Že se tak výrazné navýšení neprojedná v investiční komisi je neuvěřitelné.Když před časem ing.Śika navrhoval zpracování všude běžné směrnice s postupem, "tak to nebylo třeba".Ještě,že realizační útvar pracuje kvalitně a po odborné linii je vidět posun proti minulé praxi.Ale je třeba mít zpracovaný komplexní systém procesu.Hlavně zodpovědní musí vědět co to je,je to jejich povnnost, zodpovídají za to.Ví to vůbec?

  Vloženo 30.6.2017 13:18:19

  • Kazda 

   Reagovat

    

   To s tím Šikou nemyslíte vážně. Slyšel jsem, že se jeho návrhům smál Třeštík,až se za břicho popadal.

   Vloženo 30.6.2017 14:44:34

   • Třeštík 

    Reagovat

     

    se směje nám všem už 25 let,smíchem dokazuje,že neví čemu se směje.Směrnicím ISO se nesměje celá civilizovaná Evropa,ale Třeštík a ti co neví o věci nic.Zeptejte se na věc ve funkčních firmách a institucích,kde jsou systémy zavedeny a povinně certifikovány.Pak se nedivme stavu na městě,kde takoví smějící se machři za velké prachy dřepí a není za nimi nic vidět.Pardon,vidět jsou haldy studií o ničem a k ničemu.

    Vloženo 30.6.2017 15:43:38

    • Karma 

     Reagovat

      

     Máte tam mnoho dalších chytráků, kteří léta tleskali a schvalovali nápady Třeštíka, Stráské nebo Herouta. Dnes opět tleskají ti samí Radostovi. Jsou to tací pochlebovači. Hlavně Beneš, Kotalík, Šrámek a Hobzek. Uvědomte si, kde mohlo Milevsko v rozvoji města, pracovních míst, počtu obyvatel, kultury a rekreace být, kdyby nebylo těch pochlebovačů od komoušů, modrých a kalouskovců. Zkuste se zamyslet, který ze starostů a místostarostů zanedbával opravy a údržbu, obnovu infrastruktury. Radosta to určitě nebyl. Stráská postavila sociální byty pro lidi, kteří měli domy, prodali je a za pár šupů bydli v obecním. Herout s Třeštíkem káleli zvysoka na silnice, chodníky a přihrávali si přes služby města malé domů. Hledejte za vším třeštíkovinu.

     Vloženo 30.6.2017 15:59:03

     • bojler 

      Reagovat

       

      Ono těch trvalek v zastupitelstvu bylo víc,např Doubek.Za minulými vedeními města bylo trochu něco vidět pro budoucno.Třeba ty domy pro staré a nemocné (ne sociální byty),parkoviště na Píseckém,hřiště s umělým povrchem,sítě funkčních chodníků v nové části města,po desítkách let chválené příjemné koupaliště (podle vás 2 betonové díry),skládka,která městu šetří velké peníze a další.Až za současnou garniturou,hlavně vinou příštipkářského přístupu Doubka kde nic tu nic.Snad se aspoň podaří udělat úprava před nádražím,kde nás před velkým propadákem připravovaným Doubkem zachránil přístup US Písek.
      P.S.Zapomně jste na Polaneckého.

      Vloženo 30.6.2017 16:45:15

      • Všechno zlé k něčemu dobré, 

       Reagovat

        

       možná, že by bylo pro Milevsko vysvobozením zvolení Radosty do PARLAMENTU, tam by ten amaterismus zaniknul. Ale je vekým nebezpečím, že by si ponechal obě funkce jak starostu, tak poslance. Příkladem mu budiž , jeho stranický soukmenovec z Kovářova JIHOČECH Hroch, ten také stihne dvě funkce, starostu i radního, tedy pardon nevím jestli je ještě Hroch stranický soukmenovec, když ted Radosta kope za Bartoška, KDU-ČSL a Gazdíkovi starosty. Tihle kluci stihnou všechno, práci si pochválí, ale to, že se Milevsko vylidňuje čím dál větším tempem, to jim nevadí. Oni si to zdůvodní a hloupí voliči jim opět nasypou hlasy.

       Vloženo 30.6.2017 16:54:21

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        V Milevsku to hodně nasliboval, Ale pramálo prakticky nic z toho neudělal. To, že je žíznivý po funkcích dokazuje třeba i fakt, že nechal odvolat z vodárenského svazu lng. Doubek, který se intenzivně zajímá o vodu, a posadil tam sám sebe.

        Vloženo 30.6.2017 17:04:20

        • voda 

         Reagovat

          

         a svou kompetenci doložil tím,že vlezl jednou do kanálu.Je normální,že do těchto orgánů jsou delegováni odpovědní představitelé členů a ne neúspěšný radní.

         Vloženo 30.6.2017 17:21:07

       • to čumím 

        Reagovat

         

        kde bere nevzdělaný trouba drzost hodnotit jiné.Sám kde nic tu nic,za ním nic.Bylo by vhodné kdyby tenhle intelektuální gigant poradil jak zamezit vylidňování města.Ale ne tak jako už jeden,který v opozici plodil plytká hesla jak lidi hlasují nohama a když měl něco pro to předvést tak se akorát přisál na cecík městské kasy a rozvoj města se na 4 roky zastavil.

        Vloženo 30.6.2017 17:16:03

        • čumilovi 

         Reagovat

          

         Radosta a spol si to napsal do svého kodexu a dal to na internet, co se týče vilidňování města, když to po něm zastupitel Kaleja chtěl, aby dělal to co slíbil, ohledně vylidňování města, tak byl proti nebo se zdržel hlasování. Jsou na to jasné důkazy, písemné i zvukové. Kdo nevěří, ať si to přečte, jestli to někoho zajímá. Když se Milevsko vylidňuje, tak asi nepotřebuje ani pozemky, tak Radosta s Třeštíkem plánují směnovat s církví, 3:1 bez doplatku a to prosím podle znaleckého posudku advokáta, který visí na internetu města, údajně snad pozemky ani neměli být vydány. Je tak chytrý, že se ani odborných komisí neptá. Podle toho co zde píšou. Vy by jste takového člověka chtěl v Parlamentu? Co by tam dělal? Koukněte se co dělá konkrétního v Milevsku a nenechte se uspat těmi sliby a řečmi. Jdu k vodě, škoda času, stejně se nic nezmění .......

         Vloženo 30.6.2017 17:33:10

         • anonymní čtenář 

          Reagovat

           

          Stoprocentní pravda bohužel. Už bych ho nevolil ani náhodou. Slibuje maže med kolem huby ale skutek utek.

          Vloženo 30.6.2017 17:43:12

         • ano 

          Reagovat

           

          Radosta,Třeštík,Śrámek a Doubek si to napsali do kodexu a ani jeden z nich nepodpořil požadavek Kaleji.Zpracovaná koncepce,za kterou jmenovaní zodpovídají je nekonkretní slohové cvičení a investiční plány zcela nekoncepční. A ignorování výborů a komisí zavedl Doubek.Co dodat?

          Vloženo 30.6.2017 18:02:07

          • anonymní čtenář 

           Reagovat

            

           Za Doubka byly všechny investiční záměry projednávány v investicní a dopravní komisi a finančním výboru minimálně 4x ročně.
           Zde na těchto stránkách se např. opakovaně diskutovalo zda "vzetí na vědomí" hlasováním komise je souhlas nebo jeden případ, kdy komise věc prodiskutovala, ale nebyl přítomný nadpoloviční počet.
           Dnes tyto komise a výbor nic nedostávají ani pro informaci ani pro rozhodnutí a "povoz jede dál"

           Vloženo 1.7.2017 09:31:10

           • bohužel výsledek stejný 

            Reagovat

             

            Jestliže se nezapojí odborné výbory a komise do tvorby zásadních plánů a formálně se přinese hotové "dílo",které je nutné honem honem schválit a ani "není čas" na to až se sejde usnášeníschopný orgán(řada členů se řádně omluvila) je urážka těchto orgánů.O kvalitě zpracovaných materiálů nemluvě.O programovém ignorování orgánů pro projednání bilanční zprávy to platí dvojnásobně.I přes tuto pečlivou režii nebylo připravené tendenční usnesení schváleno.
            Na okraj-náplň jednání komisí připravuje předseda(u investic za Svobodné) o to víc když už zodpovědní radní očividně nevěděli, která bije.

            Vloženo 1.7.2017 12:57:21

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pevně věřím, že Lidovci a starostove včele s Gazdíkem skončí na smetišti dějin.

  Vloženo 30.6.2017 12:08:19

 • Lidovcï a starostove 

  Reagovat

   

  Herman ministr soukromě na sudetoněmecký sraz si potřást rukou s ¨Posltem. Nejhorší jsou, ale karieristé, prospěcháří a lháři. Dlouhá leta žiju v Praze, v Milevsku jsem strávil část života a Radostu znám z tenisu, ale nemile mě překvapil Ivan Radosta. Nechápal jsem, jak si může dovolit přednést návrh na extremně nevýhodnou směnu pozemku pro město Milevsko. Všade se dušuje, že dělá maximum, ale opak je pravdou. Myslel, jsem si, že je to z naivity a hlouposti, z cizího krev přeci neteče, ale když jsem si zde přečetl, že kandiduje za KDU-CSL a starostÿ, tak se mi rozsvítilo. Asi to bude mít souvislost. Občané v Milevsku by takového starostu měli vyhnat a on by měl chodit kanály a ne kandidovat do sněmovny. Tihle lidé co umí jen tlachat a planě slibovat, jsou k ničemu. Jestli i ostatní na kandidátce lidovců jsou podobní, tak jsou lidovci nevolitelní.

  Vloženo 30.6.2017 11:54:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Radosta se žene jen za korytem, protože z radnice ho za chvíli vypráskají s tim jeho amatérským manažérským řízením. Své názory nemá, jen poslouchá našeptávače.

  Vloženo 29.6.2017 20:08:35

  • koryto 

   Reagovat

    

   Z 12. místa, to je opravdu honička za korytem. Nechce spíš podržet Bartoška? Prý toho pro Milevsko dost udělal. A před ním je starosta Tábora, taky osobnost. Na rozdíl od ČSSD docela silná kandidátka.

   Vloženo 29.6.2017 20:57:10

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Chcete říct že starosta Milevska je osobnost?

    Vloženo 30.6.2017 14:50:58

    • osobnost 

     Reagovat

      

     no z těch nešťastníků co podřimují v zastupku ano.Buďme rádi,že ho za ní považují ti co ho zařadili.O představitele ostatních hnutí či pseudostran ani nezavadili ti, jejichž názvem se zaštiťují.Vesměs to jsou političtí turisti a kdo by je chtěl?

     Vloženo 30.6.2017 16:54:06

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Pan Radosta není politicky turista? Nejdříve Svobodní, pak Jihočeši, teď Lidovci a starostové. Aha já zapomněl všichni blili jenom pan starosta zvracel.

      Vloženo 30.6.2017 17:57:50

      • trochu jinak 

       Reagovat

        

       Radosta byl na kandidátce u Doubka,kde nepokračoval (ví se,že Doubek nedokáže spolupracovat s někým s vlastním názorem) a pak Jihočeši.Lidovci mu zřejmě jako vcelku úspěšnému starostovi nabídli místo (mj. nevolitelné) na jejich kandidátce a protože Jihočeši logicky nestaví kandidátku tak přijal.
       V Milevsku nic neobvyklého.Např. jeden bývalý radní prošel postupem kandidát KSČ,ODS a když se ho tam zbavili tak jedna vcelku neznámá strana.

       Vloženo 30.6.2017 22:06:34

  • ... ti synek udělá 

   Reagovat

    

   A kdo ho vypráská?Když si dá pozor na různé Doubky tak ho lidi budou volit.

   Vloženo 29.6.2017 21:51:19

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kdyby aspoň něco uměl, ale co umí? Snad je trochu muzikant, ale to co předvádí v roli starosty, to je tedy něco. Nejhorší je jak lže a slibuje a neplní to. Ještě nabubřele dává na jevo, co si to dovolujete, já jsem starosta Radosta, já můžu lhát, když lžu já, tak je to pravda.

   Vloženo 30.6.2017 12:06:28

 • Pravda vyjde nahoru jako olej na vodu 

  Reagovat

   

  Krásná směna pozemků v Milevsku, za pozemky které údajně neměly být vydány církvi. V krásném poměru. A ejhle Radosta kandiduje za lidovce a starosty. Mají v tom Milevsku ale starostu šikulu.

  Vloženo 29.6.2017 16:48:29

  • pravda 

   Reagovat

    

   Směna je podivná až zavánějící. Ale umístění na zcela nevolitelném místě kandidátky za tím asi nebude.

   Vloženo 29.6.2017 17:28:12

  • pozemky 

   Reagovat

    

   Jak pozemky "údajně neměly" být vydány - co to je za termíny? Tak byly vydány, nebo ne? Byly. Tak o čem tu mudrujete?

   Vloženo 29.6.2017 20:52:18

   • výměna 

    Reagovat

     

    Vydání silnice nemělo být,ale vydávaly Lesy ČR.Stalo se.Ale proč to za každou, nesmyslnou,cenu řešit?Silnice prostě je a existuje právo vydržení užívání... .Není akutnější s církví řešit např. smuteční síň,neochotu církve vybudovat optimální zastávku MD u hřbitova atd.?
    Je třeba zadat kvalitní právní analýzu z tohoto pohledu.Laické Doubkovy pseudoanylýzy jsou k ničemu.Známe kvalitu výsledků činností tohoto samozvaného odborníka na všechno.
    Chtělo by to i vyšetření kdo má zájem o tuto velice podezřelou věc.Je známá osobní angažovanost Třeštíka a obejití výborů a komisí města.PROČ?

    Vloženo 30.6.2017 07:36:44

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Pan Doubek prý podal protest, tak uvidíme kolik zástupců lidu a zájmu lidí v Milevsku se přidá. Radosta a Třeštík by se měli stydět za to jak "slouží" lidem v Milevsku. A Radosta jde ještě kandidovat do sněmovny. Nejdříve kandidoval za Svobodné, pak za Jihočechy a nyní za KDU. Je to opravdu "věrohodný" člověk. To co Radosta řekne má opravdovou "váhu".

     Vloženo 30.6.2017 12:00:07

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace