Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jindřichohradecká galerie Inspirace potěší vánoční výstavou Jiřího Trnky

JINDŘICHŮV HRADEC – Až do 23. prosince můžete v galerii Inspirace na náměstí Míru v Jindřichově Hradci navštívit výstavu nazvanou Vánoce s Jiřím Trnkou. Na jeho knihách, filmech i obrázcích vyrostly celé generace a teď se v galerii všichni mohou v předvánočním shonu zastavit a v klidu si Trnkovu práci prohlédnout. K vidění nejsou jen obrázky, ale také nástěnné hodiny, textilní práce a mnoho dalšího.

„Povedlo se nám shromáždit jak reprodukce obrázků, tak celou současnou produkci dětských knížek s Trnkovými ilustracemi. Návštěvníci tu najdou i drobné užitkové předměty s výtvarnými náměty Jiřího Trnky. Snažili jsme se, aby obrázky korespondovaly i s knížkami. Aby lidé to, co uvidí na obrázku, našli také v knížce. Ne vždy je to možné, ale často se to daří dohledat,“ popsal galerista Jiří Langer. Všechny exponáty galerii Inspirace zapůjčila rodina Jiřího Trnky. Na výstavě nechybí knihy jako Špalíček, Zahrada, Broučci, Míša Kulička nebo Staré pověsti české a Říkadla Františka Hrubína, které Jiří Trnka ilustroval. Návštěvníci si mohou prohlédnout také obrázky dcery Jiřího Trnky, která nezapře nadání zděděné pro svém otci. Malířka Klára Trnková v Jindřichově Hradci vystavuje převážně litografie s vánoční tématikou. K tomu všemu galerie Inspirace nabízí k prohlédnutí také obrázky Zdeňka Milera, Emy Srncové nebo Vladimíra Komárka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace