Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Karanténa středoškoláků po návratu z Itálie není kvůli koronaviru

JIŽNÍ ČECHY - Vedoucí protiepidemického odboru Krajského hygienické stanice Jitka Luňáčková označila za šum ranní zprávu, kterou šířila média o tom, že hygienici nařídili 20 Jihočechům karanténu po návratu z italské oblasti postižené koronavirem.

"Jedná se o středoškoláky, kteří se vrátili z Itálie, ale karanténa je tam nařízena kvůli jiné infekci, nemá to nic společného s koronavirem," uvedla před malou chvílí Jitka Luňáčková.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • jiná karanténa?? 

  Reagovat

   

  V Itálii jiná karanténa není, denně jsme s Italama pracovně na telefonu. Takže jestli takto informují naše média a zodpovědní lidé !! a to se ještě nic neděje!! tak to se máme na co těšit :-(

  Vloženo 26.2.2020 15:40:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A proč by byla? Stačí aby se v kolektivu vyskytl třeba černý kašel, spalničky, cokoliv jiného.

   Vloženo 27.2.2020 06:20:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jak mohou takoví lidé zastávat takové funkce, když nejsou schopné informovat o možné nákaze, to už je jako v té Číně. Lidé mají právo se dovědět o co jde.

  Vloženo 26.2.2020 15:26:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Protože by byli "po zásluze potrestáni" odvoláním z funkce z důvodu šíření paniky :-D

   Vloženo 26.2.2020 15:36:57

   • oprava 

    Reagovat

     

    protože by byla po zásluze potrestána ...

    Vloženo 26.2.2020 15:40:29

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pokud se paní vedoucí Luňáčková není schopna vymáčknout o jakou jinou infekci jde konkrétně, tak jako šum působí spíš toto její sdělení.
  Protože indicie Itálie, infekce a karanténa si lidé dají jednoznačně v této době do souvislosti s koronavirem. Proto je zvláště v současnosti potřeba hovořit otevřeně a konkrétně a ne v hádankách jak je tomu v komentáři uvedené dámy.

  Vloženo 26.2.2020 14:46:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A k čemu to potřebujete vědět?
   Bylo řečeno, že to kvůli koronaviru není. Tečka.
   Prostě studenti jsou v karanténě, třeba se jen všichni maličko připosrali.

   Vloženo 26.2.2020 22:37:07

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Takže pokud se pouze připosrali tak nevím, proč se to tady zveřejňuje. A když už se to tedy zveřejní, tak Luňáčková má být konkrétní a ne sdělovat odpověď na dotaz v hádankách a ne jenom suše odpovědět, že to není kvůli koronaviru. Speciálně v této době a speciálně po návratu z Itálie. A pokud tedy museli dotyční jít do karantény, tak veřejnost má právo z hlediska bezpečnosti být informována, z jakého důvodu byla karanténa nařízena. Přístupem paní Luňáčkové šum nepřestane šumět.
    Takovéto manýry všechno tutlat, byly zvykem minulého režimu. V tomto podání je takováto zpráva ryze amatérský počin jak od novinářů, tak od hygieničky. Tečka.

    Vloženo 27.2.2020 08:17:12

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Jo, oni to nezveřejní, Vy se to náhodou dozvíte odjinud a bude zase zle. Jako proč se to tutlá a podobně.
     Ano, z hlediska bezpečnosti má veřejnost právo být informována. Byla. Studenti se vrátili, je tam nějaký zdravotní problém, byla nařízena karanténa.
     Nechcete ještě znát jména a zdravotní údaje všech, kterých se to týká?

     Vloženo 27.2.2020 10:08:52

     • anoymní čtenář 

      Reagovat

       

      Veřejnost byla informována, leč polovičatě. A pokud hygieničce něco brání tomu aby byla konkrétní, tak má sdělit alespoň důvod, proč konkrétní příčinu karantény nemůže zveřejnit. Protože takto to působí v současné době v kontextu s koronavirem spíš jako poplašná zpráva.
      Nejen mě, ale zcela určitě i širší veřejnost nezajímají nějaká data a nacionále hospitalizovaných, ale z hlediska bezpečnosti pouze jen a jen konkrétní důvod karantény. A pokud se tedy jedná o infekční nemoc a počet izolovaných je takový jaký je, tak na to má veřejnost právo!!! Takto to vyznívá asi tak, jako kdyby Vám lékař řekl toto: Ano jste nemocný, ale nejsou to zaražené prdy. Soudím ale, že Vám by toto sdělení úplně stačilo.

      Vloženo 27.2.2020 13:55:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ale to jsou mi věci. To by snad stačila sexuální zdrženlivost a ne hned karantena. :-D

  Vloženo 26.2.2020 11:11:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zřejmě TREFA!

   Vloženo 26.2.2020 21:34:40

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace