Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Krádež v Husitském muzeu

Trhová kniha , Autor: PČR

Trhová kniha     Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY – V sobotu 2. listopadu odpoledne byly ukradeny z Husitského muzea v Táboře faksimile zakládací listina Betlémské kaple 1391 a trhová kniha, dále pak publikace Historie česká. Policie žádá občany a média o pomoc.

Táborští kriminalisté žádají širokou veřejnost a média o pomoc a spolupráci při šetření případu krádeže exponátů z Husitského muzea v Táboře. Vzácné vystavené předměty byly v expozici Husité v budově Staré táborské radnice na Žižkově náměstí v Táboře. Ke krádeži došlo s největší pravděpodobností v sobotu 2. listopadu, v době mezi polednem a pátou odpoledne. Zloděj se zmocnil tří vystavených exponátů. Ztracené jsou faksimile Zakládací listina Betlémské kaple 1391 o rozměru 50 x 50 centimetrů, dále faksimile táborského rejstříku Trhová kniha, zavřená o rozměru 32 x 11 x 3 centimetry, otevřená má nepravidelný tvar a novodobé knižní publikace s názvem Historie česká o rozměru 24 x 16,5 x 2,5 centimetrů.

„Žádáme tímto každého, kdo v odpoledních hodinách uvedeného dne expozici navštívil a mohl si tak všimnout v budově Staré táborské radnice jakéhokoliv podezřelého dění, a to jak výskytu podezřelých osob, tak zejména přesněji určit čas, kdy se uvedené exponáty na svém místě ještě nacházely, respektive už nenacházely. Stejně tak žádáme každého, kdo by měl k uvedenému případu jakékoliv další důvodné informace, například k výskytu či nabídce prodeje uvedených exponátů, aby své poznatky předal táborským kriminalistům na jejich služebně na Soběslavské ulici 2763, nebo na telefonním čísle 974 238 100, případně na policejní lince 158,“ vyzval veřejnost tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace