Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Kriminalisté se vrátili na místo dvojnásobné vraždy u Záhoří. Vyšetřování pokročilo

Policisté uzavírají příjezdové komunikace k chatce. Rekonstrukce vraždy začíná.  , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Policisté uzavírají příjezdové komunikace k chatce. Rekonstrukce vraždy začíná.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

ZÁHOŘÍ – Ve středu 31. října dopoledne bylo v Záhoří a v osadě Pazderna u Dobešic na Písecku rušno. Kriminalisté se společně se zástupci Krajského soudu a Krajského státního zastupitelství vrátili na místo dvojnásobné vraždy, která se stala v lednu v chatce v lokalitě Pazderna. Dnes dopoledne na místě probíhala rekonstrukce tohoto trestného činu.

 

K dvojnásobné vraždě manželského páru ze Záhoří došlo na Pazderně 7. ledna 2018. V souvilosti s činem policie zadržela dva podezřelé, kteří uprchli do Rumunska. Při zadržení u sebe měli nože a paralyzéry. Obviněni byli muž a žena slovenské národnosti, podle informací místních se žena se zavražděným párem znala. Oba zadržení byli obviněni z loupežné vraždy. Žena byla zatím bez záznamu v trestním rejstříku, muž měl na Slovensku kriminální minulost. Při pátrání po možných pachatelích pomohl policii náhodný svěděk, který kamerou v autě natočil černý Mercedes, když stál nejspíš v době vraždy před chatkou. 

„Ve středu 31. října se prováděla rekonstrukce případu dvojnásobné vraždy," potvrdil pro Jižní Čechy Teď krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Dodal, že k takovým úkonů se přistupuje už ve fázi dokazování. "Ověřuje se, jakým způsobem podezřelý na místě postupoval proti poškozeným osobám. V tuto chvíli ale není možné konkretizovat, jaké úkony jsou na místě přesně prováděny," řekl Bajcura.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace