Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lákání dítěte do auta se nekonalo. Dívka si podezřelého vymyslela

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIŽNÍ ČECHY – Případ, kdy měl neznámý muž lákat v Prachaticích do auta dívku, se nestal. Policisté na vyšetřování intenzivně pracovali od předminulého pátku a zveřejnili i výzvu s pátráním po muži, včetně jeho identikitu. Nakonec se ale ukázalo, že dívka si podezřelého vymyslela. Policie přesto připouští, že podobné případy se stávat mohou a připomíná doporučení, jak se pak chovat.

 

„Nelze samozřejmě vyloučit, že se nemůže nic podobného stát. Potom je pro policii důležité, aby informace o takovýchto případech byly předány bezprostředně, nejlépe hned z místa telefonicky, což zajistí rychlé a objektivní prověření informace," vysvětlila prachatická policejní mluvčí Martina Joklová. Rodiče by také podle ní měli informovat děti o bezpečném chování - nenavazovat žádnou komunikaci, nic si od nikoho nebrat, nikam s nikým nechodit, co nejrychleji se svěřit rodičům. „Nejdůležitější je říct pravdu. Jen z pravdivých informací mohou policisté vycházet a připravovat bezpečnostní opatření, pátrat po možném pachateli," dodala prachatická policejní mluvčí.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • ve 

  Reagovat

   

  Chtělo by to rákoskou přes zadek.

  Vloženo 15.2.2019 06:03:54

 • Bohy 

  Reagovat

   

  H ? Nechápu jak můžete být takhle zabedněný. Je to dítě. A rodiče tomu zřejmě také věřili tak pochopitelně měli strach...aby tak vám ráno policisté dali pokutu, že jste si nesmetl sníh zestřechy auta !

  Vloženo 4.2.2019 17:27:22

 • H 

  Reagovat

   

  No, dala bych to rodičům k úhradě. Čas a nervy policistů, kteří to vyšetřují.

  Vloženo 4.2.2019 12:46:34

 • Marie Jarošová 

  Reagovat

   

  V podstatě je holčiná trdlo a prostě chtěla být chvíli středem zájmu.....to lze pochopit, až na tu zmarněnou práci a čas policistů.
  Ale důležité je, že se to vlastně nestalo, to je moc dobře. Hezký den všem.

  Vloženo 4.2.2019 12:43:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace