Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Ledoví gladiátoři se na jih Čech vrátili ve velkém stylu

Zleva syn Lukáš a otec Radek Hutlovi – mistři republiky pro rok 2017! , Autor: Pavel Pubal

Zleva syn Lukáš a otec Radek Hutlovi – mistři republiky pro rok 2017!     Autor: Pavel Pubal

SOBĚSLAV – Takřka desetileté čekání na další závod v ledové ploché dráze na jihu Čech je u konce. Postaral se o to milevský Antonín Klatovský mladší ve spolupráci s legendou ploché dráhy Milanem Špinkou a s Automotoklubem Soběslav, kteří v neděli společnými silami uspořádali v autokempu Karvánky u Soběslavi poslední čtvrtý závod letošního seriálu mistrovství republiky dvojic. Úlohu favoritů potvrdilo rodinné duo Lukáš (syn) a Radek (otec) Hutlovi, kteří vítězstvím v Karvánkách definitivně zpečetili zisk mistrovského titulu. Velkolepá podívaná do autokempu přilákala na tři tisícovky diváků, kteří viděli i velmi dramatický závěr soutěže.

Po jedenadvaceti rozjížďkách, během kterých se utkalo všech sedm dvojic bodovacím systémem každý s každým, totiž měly hned čtyři týmy od druhého do pátého místa stejný počet bodů. O konečném pořadí těchto dvojic tedy rozhodoval až dodatkový rozjezd, do kterého poslal každý tým jednoho závodníka. Jízdu vyhrál Marcus Jell, čímž vybojoval celkové druhé místo pro německou dvojici Jell – Bauer. Třetí skončili čeští závodníci Lukáš Volejník – Jan Klauz.

Poslední závod mistrovství republiky družstev: 1. L. a R. Hutlovi 24 bodů, 2. Bauer – Jell (oba Německo) 21, 3. Volejník – Klauz 21, 4. Kreuzberger (Rakousko) – Mayerbuchler (Německo) 21, 5. A. a J. Divišovi 21, 6. Pecina – Běhal 11, 7. Lizák – Růžička 7.

Konečné pořadí mistrovství republiky družstev: 1. Hutlovi 95, 2. Volejník – Klauz 92, Bauer – Jell 67.

Další zajímavosti a perličky ze závodu přineseme ve středečních novinách, stejně tak rozhovor s Lukášem Hutlou. Zatím si můžete prohlédnout bohatou fotogalerii a videa z průběhu nedělního podniku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace