Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Legenda o nezaplacené faktuře se opakovala. Tentokrát v Táboře. Policie žádá o pomoc

TÁBOR - Další z mnoha případů podvodů na seniorech, šetří táborští policisté. Obětí zatím neznámého pachatele se tentokrát stala seniorka bydlící na Náchodském sídlišti na severním okraji města Tábora.

Podvodník ve čtvrek 30. ledna, kolem půl dvanácté dopoledne seniorku oslovil lživou legendou o nezaplacené faktuře ze strany jejího syna. Žena jeho nátlaku podlehla a vyplatila mu požadovanou částku ve výši 10 000 korun.

Podle získaného popisu by podvodníkem měl být muž ve věku asi padesát let, podsadité, přibližně 170 cm vysoké postavy, černých vlasů. Oblečen byl do tmavé bundy se žlutým lemováním, na hlavě měl mít čepici – kulicha, černé barvy.

Policisté žádají každého, kdo se včerejšího dne v době okolo poledne v prostoru Náchodského sídliště v Táboře pohyboval, mohl si uvedeného muže všimnout nebo dokonce mohl být touto či obdobnou legendou mužem osloven, nebo kdo by mohl poskytnout bližší popis tohoto muže, případně vozidla, kterým mohl na místo přijet, aby své poznatky předal táborským policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře nebo telefonicky na lince 974 238 700.

Zároveň policisté znovu nabádají především seniory, aby byli v podobných případech velice obezřetní, nepouštěli nikoho cizího do svých bytů nebo domů, žádné peníze nevypláceli a informace okamžitě důsledně ověřili u své rodiny. V případě podezření na podvodné jednání by pak  měli neprodleně informovat policii na bezplatném telefonním čísle 158.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace