Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Mistrovství ČR v balónovém létání začíná už v úterý

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

JINDŘICHŮV HRADEC – Dech beroucí podívanou spatří v nadcházejícím týdnu obyvatelé a návštěvníci Jindřichova Hradce. Více než 25 pilotů sportovních horkovzdušných balónů změří své síly v různých leteckých disciplínách v rámci 23. Mistrovství České republiky v balónovém létání. Piloti předvedou umění přesného ovládání balónu v různých proudech vzduchu v atmosféře, umění koordinace, navigace nebo centimetrové přesnosti i rychlosti rozhodování. Mistrovství pořádá Aeronautic club Brno na jindřichohradeckém letišti a v okolí Jindřichova Hradce.

Začíná se v úterý 20. srpna a soutěž potrvá do soboty 24. srpna.

Vedle českých pilotů se představí světová špička zahrnující piloty z Rakouska, Maďarska, Litvy, Belgie, Nizozemí, USA nebo Austrálie. Mezi soutěžícími jsou přihlášeni i úřadující mistr světa mladý anglický pilot Dominic Bareford a úřadující juniorský mistr světa český pilot Jan Suchý.

„Naši piloti v soutěžním balónovém létání se řadí již roky mezi nejlepší v Evropě i na světě. Soutěž pořádáme s cílem stanovit mistra republiky a celkového vítěze mezinárodního mistrovství ČR," uvedl Pavel Kostrhun, prezident Českého balónového svazu a hlavní organizátor z Aeronautic clubu Brno.

Celkem se nebe nad Jindřichovým Hradcem zaplaví přibližně 30-35 horkovzdušnými balóny.

Soutěžní lety jsou od středy 21. do soboty 24. srpna vždy po ránu a večer. Každé ráno od 6.00 do 9.30 a večer pokaždé od 18.00 do 20.00 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace