Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Muž z BMW střílel i na cisternu s pohonnými hmotami. Policie hledá i další svědky a poškozené

JIŽNÍ ČECHY - Vyšetřování pětatřicetiletého muže, který včera střílel po osobním vozidle a byl zadržen v Písku, si převzali středočeští kriminalisté. Obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a z obecného ohrožení. Hrozí mu až výjimečný trest.

 

V průběhu prověřování případu střelby na osobní vozidlo Škoda Kodiaq z vozu BMW bylo zjištěno, že k tomuto incidentu došlo na silnici I/4 už v katastru obce Zalužany, tedy ještě na území Středočeského kraje. Proto jihočeští policisté postoupili případ do Středočeského kraje, kde se jím zabývají krajští kriminalisté. Ti také dnes krátce po půlnoci zahájili proti 35letému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách.

Při vyšetřování případu kriminalisté zjistili, že muž nestřílel jenom po osobním vozidle, ale na území Jihočeského kraje zasáhl několika výstřely ještě nákladní cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely naštěstí zasáhly pouze vrchní plášť cisterny. Na základě tohoto skutku sdělili kriminalisté 35letému muži obvinění ještě z dalšího, v tomto případě dokonaného trestného činu, a to z obecného ohrožení.

V průběhu dne budou prováděny další procesní úkony, mimo jiné výslech obviněného muže. Souběžně budou také policejní potápěči ze Zásahové jednotky Jihočeského kraje propátrávat řeku Otavu, zda se v ní nenachází zbraň, ze které 35letý muž střílel.

Dnešního dne budou také kriminalisté pravděpodobně navrhovat vazbu obviněného muže, o které bude rozhodovat Okresní soud v Příbrami.

Vyšetřování případu střelby tedy i nadále pokračuje a vzhledem k tomu, že není vyloučeno, že mohl 35letý muž zasáhnout zbraní ještě další vozidla. Policie proto žádá o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal včera mezi pátou a desátou hodinou mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo, nebo má poškozené vozidlo od střelné zbraně, ať své informace sdělí policistům na lince 158.

Zadržený muž podle rejstříku trestů nebyl v minulosti pravomocně odsouzen za žádný trestný čin. V případě tohoto incidentu a potvrzení viny před soudem, ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, nebo trestem výjimečným.

Diskuse k článku - 14 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • ivana 

  Reagovat

   

  Chce se mi b... velebnosti, nad tím, co se tady v tý za...republice děje, jinde by ho drapli, dali za katr a nejpřísnější vězení k tomu, tady se řeší taková pitomost jakože na kterém katastru to bylo.Ať to bylo tam nebo tam-střelec je střelec a ohrozil lidi, nevinné lidi, patří do vězení, ze kterého by do konce života nevylezl,, jakje možné/ čtu zde napsané komentáře), že podle někomho je to nynynky synáček a podle někoho jiného skoro vrah!!! Má už zase jistě dobrého právníka, co ho z toho vyseká, je to střelec, střílel a patří do vězení,ti, co tam nebyli, vědí houby o tom, co je to dívat se do ústí hlavně pistole, kterou má v ruce magor!!!

  Vloženo 17.1.2020 17:53:02

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Prosím vás proč hned za vším vidíte spiknutí? Incident se odehrál na pomezí SČK/JČK kraje mezi obcemi Zalužany - Krsice resp. jejich katastry, což je vzdálenost asi 3 Km. Středočeský kraj konči těsně před Letovskou křižovatkou na úrovni Letovského statku, odtud je na rovinu ke Krsicím jen kousek.
  Policie zahájila vyšetřování a zjistila že se střílelo ještě na území SČK, tak proč hned "něčí synáček" ? protože jel v BMW !?? Buďme rádi že to Policie bere takto odpovědně.

  Vloženo 17.1.2020 08:01:43

  • Tak tedy 

   Reagovat

    

   Podle policejnich informaci toho ma "prazsky podnikatel" na triku vic, ale hned vzapeti prijde dalsi prohlaseni policie o cistem trestnim rejstriku a ze to uz nebudou komentovat. Hmmm?

   Vloženo 17.1.2020 17:24:45

   • bohuzel 

    Reagovat

     

    Ty nejzkazenejsi lidi jsou nejvice kryti. Jakmile zacne policie mlzit je jasne odkud vitr vane. Mit tak moznost toho zmetka potkat. Kdybych pracoval u policie, jakmile by se dostal na dosah zlamal bych mu obe ruce. Spravedlnost zadna.

    Vloženo 18.1.2020 12:55:38

 • tom 

  Reagovat

   

  Soud bez nalezené zbraně, tedy bez důkazů, nejspíš udělí podmínku.

  Vloženo 16.1.2020 20:58:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  byl smazán pravdivý názor na lidi se špatnými geny kterých je bohužel, nejen v Česku ale na celém světě, mnoho

  Vloženo 16.1.2020 16:56:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To musí být dement zralý na do blázince nebo raději špagát

  Vloženo 16.1.2020 16:45:51

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace