Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Muž z Písecka padělal peníze na inkoustové tiskárně. Hrozí mu až osm let vězení

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

PÍSEK – Padělatele bankovek z Písecka odhalili jihočeští kriminalisté. Třiatřicetiletý muž od ledna v místě svého bydliště vyráběl na inkoustové barevné tiskárně za použití běžného kancelářského papíru větší množství padělků českých bankovek, a to v nominálních hodnotách 1000, 500 a 200 korun různých sériových čísel. Kriminalisté zahájili stíhání muže, kterému hrozí trest od tří do osmi let.

 

„Muž se na padělaných bankovkách v několika případech pokusil napodobit i některé z ochranných prvků a následně těmito padělky platil v různých provozovnách v Písku a na území Jihočeského kraje," upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura. Kriminalisté v bydlišti obviněného provedli domovní prohlídku, při které zajistili výpočetní techniku a několik kusů padělaných bankovek v různém stádiu vyhotovení.

„Do současné doby bylo v oběhu zjištěno celkem okolo 20 těchto padělků. Je velmi pravděpodobné, že podezřelý udal do oběhu i další, o kterých se policisté do současné doby nedozvěděli, případně se o jejich udání neúspěšně pokusil. Z tohoto důvodu kriminalisté žádají o jakékoliv informace od majitelů provozoven, v kterých se muž pokusil padělky udat, ne provozoven, kde se mu podařilo bankovky použít, a věc ještě nebyla oznámena na policii," vyzval Milan Bajcura.

Podat informace lze osobně na Krajském ředitelství policie Jihočeského kraje, Odboru hospodářské kriminality v Českých Budějovicích nebo na telefonech 974 224 459, 601 241 991 či na linku 158.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace