Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na pultech Penny byl opět falešný med

 Autor: SZPI

    Autor: SZPI

ČESKÁ REPUBLIKA – V pátek 10. ledna Státní zemědělská a potravinářská inspekce informovala o tom, že lesní med v Penny Marketu byl stažen z obchodů. Šlo o falšovanou potravinu.Penny Med lesní ve skleněné dóze s víčkem není medem.

 

Ve výrobku byl zjištěn nepovolený přídavek sladidel, med nevyhověl specifikaci čistého medu.
Je v půlkilovém balení a je vyroben speciálně pro Penny Market. Země původu je uvedená more countries – další země. Vyrábí se prý v České republice. Přitom se o českém medu tvrdí, že patří mezi nejlepší medy na světě. Do medu nesmí být přidávány žádné jiné látky, včetně přídatných látek.
Stejně tak neprošel prosincovou kontrolou Honey forest Med smíšený z Kauflandu, který měl nevyhovující parametr hydroxymethylfurfuralu (HMF), kdy obsah látky byl větší, než připouští příslušný právní předpis. HMF je látka, která vzniká například při vyšších teplotách během zpracování medu.
Na podzim měl řetězec Penny Market už problémy s medem květovým, kdy ve výrobku byl zjištěn nepovolený přídavek sladidel. Med nevyhověl specifikaci čistého medu. Ve výrobku byl i nepovolený přídavek barviva - amoniak - sulfitový karamel (E150d), dále pak HMF i enzym diastáza.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace