Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na rybníku se utopil rybář

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

AKTUALIZOVÁNO - 15.9.2013 13:23

JINDŘICHOHRADECKO – Včera kolem třetí odpoledne se na Staňkovském rybníku utopil třiašedesátiletý muž z Prahy. Při rybaření se s ním a s dalšími dvěma muži převrhla loď. Rybáři po převržení chtěli nejprve zachránit loď. Potom se ale jeden člen posádky začal topit. Zbývající dva muži se mu marně pokoušeli pomoct.

Další dva rybáři, jeden z Prahy a druhý z Ústí nad Labem, z převržené lodě jsou v pořádku. Jihočeští policisté nevyloučili, že rybáři konzumovali alkoholu.

"Sobotní, zprvu pohodové rybaření si na Staňkovském rybníku vyžádalo tragickou oběť. Odpoledne si vyjeli na vodu na vypůjčené pramici od hráze tři rybáři, návštěvníci Jihočeského kraje. Pravděpodobně přetížená loď začala nabírat vodu a následně se potopila. Dva doplavali ke břehu, třetího (63 let z Prahy) vytáhli na břeh další rybáři plující okolo místa potopení pramice. Oba kamarádi prováděli s poškozeným oživovací pokusy do příjezdu lékaře, ale bez výsledku. Lékař posléze konstatoval smrt. Policisté prověřují všechny okolnosti tragédie, zaměřili se také na skutečnost, jak ovlivnil jednání všech třech rybářů alkohol. Na místě zasahovali i potápěči zásahové jednotky," upřesnil včerejší zprávu tiskový mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace