Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Dětský karneval

  neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

 • Čtyřlístek

  neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na zahájení agrosalonu Země živitelka přijeli prezident Zeman i bývalý prezident Klaus

 Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

    Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na českobudějovickém výstavišti dnes začal 46. ročník agrosalonu Země živitelka. Slavnostního zahájení se tradičně zúčastnil prezident republiky Miloš Zeman a také hejtmanka Ivana Stráská. Oba se dotkli problematiky kůrovcové kalamity a hrozby sucha. Pozvání přijal i bývalý prezident Václav Klaus.

 

„Zastávám názor, že podobně, jako dobrý vedoucí pracovník zvyšuje produktivitu práce svého podniku, pak naopak ten špatný ho může výrazně zničit. Před mnoha a mnoha lety byl ministrem životního prostředí Martin Bursík, který výslovně v parlamentu při interpelacích řekl: Jsem přítelem kůrovce. Naivní víra, že po staletí trvajících hospodářských lesů uděláme divočinu, zničila Šumavu. Vy vidíte statisíce uschlých stromů. Takže Martin Bursík se negativně zasloužil o české zemědělství," uvedl Zeman.

Hejtmanka Stráská připomněla, že krása naší země, oslavovaná už naší státní hymnou je výsledkem usilovné práce našich předků. Dále pak pochválila školy za zapojení do krajské soutěže Jihočeská kuchtička, která odměňuje školy za vaření z regionálních surovin a navázala na tradici oznamování nových projektů Jihočeského kraje právě na Zemi živitelce. „Celá země čelí kůrovcové apokalypse a to hlavní, co nám chybí, jsou ruce. Pracovité ruce, které pomohou kde je třeba. Chtěla bych poděkovat starostovi jihočeských dobrovolných hasičů Jiřímu Žižkovi, který tuhle myšlenku okamžitě přijal za svou a nabídl pomoc nejen při sázení, ale i při následné péči o malé stromky," uvedla hejtmanka a vyzvala všechny přítomné, aby se do společného úsilí na obnovu našich lesů také zapojili.

 

Diskuse k článku - 24 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • mojmír 

  Reagovat

   

  Autor příspěvku- mluvčí JK, takže opět PR KAMPAŇ !
  Citace další části projevu prezidenta Zemana: "Dovolte mi, abych závěrem bez jakékoliv souvislosti s Martinem Bursíkem citoval Jana Wericha- KDE BLB, TAM NEBEZPEČNO. " Tolik doplnění projevu Zemana (To už nám Radek Šíma zamlčel- pravý obraz našeho prezidenta).
  A nyní "Na hradě"- Zeman tvrdošíjně prosazuje naprosto nesmyslný kanál Dunaj- Odra- Labe (asi po vzoru SSSR a ČLR). Odhadované náklady téměř 700 miliard kč (skutečné daleko vyšší). Jenže ten "moudrý pán na hradě", který veřejně označuje téměř každého, kdo má trochu jiný názor než on sám za blbce "nějak zapoměl", kde asi vezme v blízké budocnosti do tohoto "betonářského megavýtvoru" vodu! V souvislosti s nastalou prudkou klimatickou změnou.
  Tak tolik, o "blbech" v Česku.
  (raději dělám snímek obrazovky)

  Vloženo 23.8.2019 12:28:29

  • jan 

   Reagovat

    

   To jako že vlivem prudké klimatické změny nepoteče v Dunaji voda ? To snad netvrdí ani ti nejzarytější zelení aktivisti a jejich biomatky.

   Vloženo 23.8.2019 17:09:11

   • mojmír 

    Reagovat

     

    Pane Jane toto přece nikdo netvrdí- že "nepoteče". Návratnost (nebo spíše nanávratnost) takového projektu je spíše na sto let? Nebo více? Za sto let bude naše území ve střední Evropě, i území horního a středního toku Dunaje celkově zásadně více sušší. V Dunaji tím jistě více vody nepoteče, určitě méně. A i s tou, se bude muset hospodařit. Prioritu dostanou když už tak snad kanály zavlažovací. Jistě ne dopravní. Z toho budeme moudřejší možná už za 50 let. Potom bude otázka- kde vezmeme vodu- nacokoliv, opravdu klíčová. A toto si zatím uvědomují než vědci a ekologové. Je to všechno složitější a komplexnější, než si politici vůbec uvědomují.
    (A zlatý mladý biomatky, než starý pan technokrat na hradě. Ten je prostě i s V. Klausem někde v 50-tých letech 20st. Kdy se ještě po celém světě věřilo, jak tu přírodu budeme plně řídit a ovládat).

    Vloženo 24.8.2019 15:09:20

    • jan 

     Reagovat

      

     Naši předci budovali rybníky, nádrže, přehrady. Investovali obrovské peníze, ale dnes můžeme být rádi za to, že vodu v přírodě zadržovali a využívali. I tehdy byli určitě lidé, kteří tomu nevěřili.

     Vloženo 24.8.2019 18:25:51

     • mojmír 

      Reagovat

       

      Ano, máte pravdu. A právě u nás "na jihu" to vytvořili dokonale. Ale vycházali ze zkušeností, s poměrně stabilní přírodou. A dělali to v souladu s krajinou a přírodou!

      Vloženo 29.8.2019 19:47:02

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Vo Dunaj vůbec nejde, ale zkuste naznačit, kde brát dostatek vody třeba mezi Zábřehem a Pardubicemi. A kudy vůbec to protáhnout, abyste nemusel likvidovat desítky obcí, ležících logicky zrovna v údolích. Celý nápad jedna velká hovadina.

    Vloženo 25.8.2019 20:55:53

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Klasická Emanova sebestřednost kombinovaná s ubývajícím výkonem už ani nikoho nepřekvapuje. Měl včas odejít ze scény, považoval bych ho tenkrát za borce. Takhle bohužel odejde s nálepkou jednoho z posledních dinosaurů.
    Jinak DOL naprosto zbytečný paralelní projekt, když se už dávno dá z jihu na sever přes kanál Dunaj-Mohan-Rýn, vedený snazším terénem. A většinu roku nemáme splavné ani Labe do Lovosic a Mělníka, aby mohl aspoň ten Babiš využívat přístav pro Lovochemii.

    Vloženo 26.8.2019 11:09:16

 • gek 

  Reagovat

   

  Bursík se zasloužil negativně o šumavu, ten pán na Hradě se negativně zasloužil o všechno...

  Vloženo 23.8.2019 10:37:53

 • gek 

  Reagovat

   

  Bursík se zasloužil negativně o šumavu, ten pán na Hradě se negativně zasloužil o všechno...

  Vloženo 23.8.2019 10:37:50

 • Eman 

  Reagovat

   

  Aby došel eman k rozhlasu uctít památku k výročí 68 a 69 to ne, ale na chlastačku do Budějovic to jo.

  Vloženo 23.8.2019 09:44:42

  • mojmír 

   Reagovat

    

   Přesně tak! Takže nás prezident Zeman směřuje KAM...?

   Vloženo 23.8.2019 14:08:46

  • Jan 

   Reagovat

    

   Jo a půjde tam, aby a něj Tobě podobní Emani vítačského typu házeli vejce a nadávalu mu. Toto výročí bylo zneužito opět jako demonstrace proti předsedovi vlády a prezidentovi. Kavárníkům, vítačům a drahoušovcům o žádnou pietu vůbec nešlo. Já se ptám kde byli tito hrdinové v r. 89, když STB pálila archívy a Havloid si s komoušema potřásal pravicí, jak si to pěkně na dalsí léta rozdělí. Odpovím si sám: v drtivé většině nebyli na světě a teď nám tu chtějí kázat jedinou správnou demokracii dle Kradouska, Knížete, Rakušana a další v uvozovkách pravičácké svoloče typu Šaši, Pospíšila a Stanjury. Oni totiž žádná skutečná pravice nejsou. Jen ještě chtějí bejt u lizu dokud jde ještě něco rozkráct, pardón zprivatizovat.

   Vloženo 24.8.2019 08:25:59

   • Ámos 

    Reagovat

     

    Ajaj, kobliha se probrala.
    No mám pocit, že po vládě Bureše, Emana a spol tu nebude co ukrást, zbyde tu jen zadlužená spálená země a Bureš si bude čvachtat blahem, jak mu narostlo konto...
    A co konkrétně Kalousek a spol ukradli?
    Jestli to víte, je Vaší občanskou povinností to ohlásit na policii.
    Jenže Vy věříte jen tomu, co řekla ta estébácká ....osoba.

    Vloženo 24.8.2019 16:34:43

    • Jan 

     Reagovat

      

     Ne, já věřím jen tomu co jsem tu po roce 89 zažil a čemu dali Havloidi a spol. generální pardón, že se prostě zhaslo a byl tu kapitalismus. V novodobých dějinách je toho popsáno dost co tu Kradousek a spol. provedli. Romány tu vypisovat nebudu. Jako sorry.

     Vloženo 24.8.2019 16:58:05

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Plky vymytý hlavy, nic jinýho.

      Vloženo 24.8.2019 21:04:21

      • Jan 

       Reagovat

        

       Tvoje bába je vymytá. Kde si byl před r. 89.

       Vloženo 24.8.2019 22:08:57

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Chodil jsem do práce a buzerovali mě tvoji kamarádi s OV KSČ

        Vloženo 25.8.2019 11:58:54

        • Jan 

         Reagovat

          

         Á další flákač, kterému vadí když po něm někdo jde. Že ti nevadí, že tě teď buzerují kapitáni naší ekonomiky. Ale tak oni tě královsky platí, že se můžeš poflakovat na protivládních demonstracích se soukmenovci. Hele jmenuj nějaké ty soudruhy, nějak si nejsem vědom, že bych kdy byl ve straně a ani v SSM. Holt nevíš a lžeš jako všichni ti vítači. Proklepni si předky jestli tam nějakého komanče z r. 1948 nemáš.

         Vloženo 25.8.2019 13:59:44

         • anonymní čtenář 

          Reagovat

           

          To je zajímavý, že teď po mě nikdo nejde, žádnej kapitán naší ekonomiky mi na prsou neklečí. A Bureše mám u pr...., jsem zaměstnanec, daně za mě platí stát.
          V klidu si chodím do práce, kde mě slušně platí, na demonstracích se zatím nepoflakuju, mám plno jiných aktivit.
          A víteč teda fakt nejsem, možná kastuješ lidi jen na dvě skupiny - koblihy ( ti se správným názorem na svatého Bureše..)
          a pak kavárnu, tj. zbytek. Já nejsem ani kobliha, ani kavárník, obě skupiny se mi tak nějak hnusí.
          Jestli si byl v SSM, nebo KSČ je mi šumák, ale přečti si svoje příspěvky, skoro by jeden řekl že jo. Minimálně tím, že až nekriticky podporuješ estébáckého zloděje.

          Vloženo 25.8.2019 15:35:59

          • Jan 

           Reagovat

            

           To máš dobrý. Za mou mičkost platí daně můj zaměstnavatel a jsem taky velice spokojenej. Je třeba si odpovědět kdo Babiše stvořil. Už jsem to tu psal. Ti co nechali nádor zvaný komunismus prolézt do všech sfér našich životů. Tj. Havlové a OF a jeho pohrobci. Velká chyba bylo hlásat nejsme jako oni. Teď ti vítači a chvilkaři dělají medvědí službu. On už venkov do Prahy nepojede, už jednou lidi naletěli na medové řeči.

           Vloženo 25.8.2019 19:36:28

 • tom 

  Reagovat

   

  Klaus se na živitelce pravidelně raduje, protože zemědělství je asi jediný obor, který se přetransformoval podle jeho představ. Bylo vyhnáno půl milionu lidí, původní vlastníci zemědělského majetku byli odbyti drobnými, několik oligarchů vydělává za pomoci řepky a bruselských dotací a potraviny se dovážejí. Co lepšího si mohl přát

  Vloženo 23.8.2019 08:53:43

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   souhlasím

   Vloženo 23.8.2019 09:32:39

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace