Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Nemocnice Jindřichův Hradec modernizuje radiodiagnostické oddělení

 Autor: Foto archiv JčTeď

    Autor: Foto archiv JčTeď

JINDŘICHŮV HRADEC - Nemocnice pořídila v rámci modernizace přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení nový moderní skiaskopicko-skiagrafický přístroj Canon Ultimax–i, kterým nahradila zastaralý multifunkční diagnostický komplet MD-4 od firmy Philips. Cena nového přístroje je 11,8 milionu korun včetně DPH a nemocnice ho zakoupila z vlastních prostředků.„Dovoluje nám realizovat na našem oddělení skiagrafické a skiaskopické vyšetření včetně intervenčních a všeobecně cévních vyšetření," popisuje primář Marek Koutný. „Je vhodný pro vyšetřování gastrointestinálního traktu (polykací akty, žaludek, tenké střevo), dále cévní skiaskopické vyšetření (angiografie, venografie) včetně intervencí v cévním řečišti (PTA, stenting). Umožňuje i vyšetřování žlučových cest a ve spolupráci s gastroenterologem endoskopickou retrográdní cholangiografii (ERCP). V neposlední řadě usnadní život dialyzovaným pacientům, kterým pod skiaskopickou kontrolou zavádíme port katetry do venosního řečiště," dodal primář Koutný.

Předností nového přístroje je velice kvalitní digitální obraz, přináší komfort pro pacienta
i obsluhující personál. Také splňuje přísné požadavky pro minimální radiační zátěž jak vyšetřovaného pacienta, tak vyšetřujícího lékaře.

„Po pořízení magnetické rezonance v minulém roce se jedná o další významný krok ke zvýšení kvality přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení naší nemocnice, což povede i ke zvýšení kvality a rozsahu poskytované péče našim pacientům," uzavírá předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec Miroslav Janovský.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace