Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Neznámý šmejd opět udeřil. Legenda o nezaplacené faktuře znovu na scéně

TÁBOR - Podvody na seniorech neberou konce. Pachatel tentokráte zaútočil v úterý 4. února, okolo jedné hodiny odpoledne, na jižním okraji Tábora, v ulici Angela Kančeva na Ústeckém předměstí.

Po nedávném případu, o kterém jsme informovali na našem webu 31. ledna, 

Celá zpráva zde: Legenda o nezaplacené faktuře se opakovala. Tentokrát v Táboře. Policie žádá o pomoc

řeší táborští policisté podobný skutek. V úterý 4. února, kolem jedné hodiny odpolední, oslovil na chodbě bytového domu  v ulici Angela Kančeva seniorku neznámý muž s tím, že má za svého syna zaplatit dluh ve výši 10 000 korun. Aby seniorku přesvědčil, použil osvědčený trik. Hned před ní předstíral, že s jejím synem právě mluví mobilním telefonem. Žena nátlaku podlehla a požadovaných 10 000 mu vyplatila.

K popisu pachatele žena policistům uvedla, že vypadal „jako Švejk". Tedy menší, zavalitější postavy, kulatý obličej. Na sobě měl mít šedé montérky s černým pruhem, na hlavě čepici, tzv. rádiovku. V ruce držel nějaké listiny.

Policisté žádají každého, kdo se v době krátce po poledni včerejšího dne pohyboval v ulici Angela Kančeva v Táboře, zejména u bytových domů v prostoru mezi místní mateřskou školkou a železniční tratí, kde mohl muže uvedeného popisu potkat, aby své poznatky k samotnému muži, případně jeho bližšímu popisu anebo k vozidlu, které mohl mít v blízkém okolí zaparkované, předal táborským policistům na jejich služebně v Divadelní ulici či telefonním čísle 974 238 700.

Zároveň policisté znovu nabádají seniory, aby byli v podobných případech velice obezřetní, nepouštěli nikoho cizího do svých bytů nebo domů, peníze nevypláceli a informace okamžitě ověřili u své rodiny. V případě podezření na podvodné jednání by měli neprodleně informovat policii cestou bezplatné telefonní linky číslo 158.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace