Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nezvaní hosté stále navštěvují chaty i chalupy

JIŽNÍ ČECHY - Sezóna chatařů a chalupářů už pomalu začíná, přesto je stále v plném proudu také sezóna krádeží a vloupání do zazimovaných rekreačních objektů. Pachatelé zneužívají dlouhodobou nepřítomnost majitelů a z chat i chalup si vybírají to, co zrovna potřebují.

Do tří zahradních chatek v zahrádkářské kolonii ve Vimperku se během uplynulého víkendu vloupal neznámý poberta. Z jedné chatky ukradl přenosné rádio, pak prohledal ještě dvě další chatky. V nich už se mu nic nezalíbilo. Způsobená škoda je odhadutá na 3 000 korun.

Poblíž Českého Rudolce v lokalitě Nový Svět šel zase neznámý zloděj hlavně po sladkostech a alkoholu. Do chalupy se dostal díky ventilačnímu oknu. Celou ji prohledal a vybral si zajímavé kousky - vojenskou bundu, bodák, pět lahví alkoholu, cigarety. Zaujaly ho také sladkosti a dokonce starožitný visací zámek. Na cestu si ještě vzal zavírací nůž a dalekohled. Celková škoda je tady odhadnutá na 6 000 korun.

Z rekreačního objektu u Brlohu na Českokrumlovsku si nezvaný host vzal motorovou pilu. Vloupal se do chléva, kde byla pila uložená. Majitel škodu vyčíslil na zhruba 5 000 korun.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • šupitarek 

    Reagovat

     

    Zlodějna je jednou z nejhorších lidských vlastností. Bohužel existuje ideologie a její příznivci, kteří zlodějnu považují za normu. Mám na mysli komunismus a levičáctví celkově.

    Vloženo 11.4.2017 09:24:43

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace