Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nový rok jako z hororu! Muž chtěl v noci řezat hlavu i ruce

DAČICKO – Jen těžko zapomenou na Nový rok 2020 obyvatelé jedné z bytovek v obci na Dačicku. Právě 1. ledna hodinu po půlnoci sem přijel osobním automobilem agresor, který si chtěl patrně vyřídit své účty. „Podezřelý muž vešel nejprve do druhého patra, kde kopal do dveří bytu a přitom křičel a vulgárně nadával přes dveře muži, jenž bydlí v tomto bytě, ať otevře. Přičemž mu měl hrozit zabitím a podříznutím,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

 

Dveře bytu však zůstaly zavřené. Poté agresor sešel do prvního patra a opět kopal do dveří bytu. „Zde mu dveře otevřel muž, aby zjistil, proč mu někdo kope do dveří a přitom křičí. Agresor ho však odstrčil a s kapesním zavíracím nožem, který držel v ruce, vstoupil do chodby bytu. Zde stál poškozený, kterého měl agresor udeřit pěstí do hlavy, přitom měl stále v ruce nůž, kdy měl na poškozeného křičet, že ho zabije a že mu uřízne hlavu. Poškozenému se z obavy o svůj život podařilo z bytu utéct," popsala mluvčí.

Následně agresor vstoupil do místnosti ložnice, kde byla poškozená. Ženu měl několikrát udeřit pěstí do hlavy, chytit za vlasy a povalit ji na zem, kde ji měl kopat do nohy. „Při tomto konání měl držet v ruce otevřený kapesní nůž a křičet, že jí uřízne obě ruce a že jí podřeže. Svého jednání měl zanechat až poté, když muž, který otevřel agresorovi dveře bytu, ho od  poškozené odtrhl. Poškozená žena z bytu utekla. Násilník měl z bytu odejít, nasednout do svého vozidla a odjet směrem na Dačice," upřesnila Hana Millerová.

Na podkladě několika přijatých oznámení na tísňovou linku 158 se na místo ihned dostavila hlídka dačických policistů, která provedla prvotní šetření, výslechy poškozených, ohledání místa činu a další úkony. Hned 2. ledna byl podezřelý muž, recidivista, zadržen policisty ze Znojma a následně téhož dne eskortován do budovy policie v Jindřichově Hradci, kde byl umístěn do policejní cely při obvodním oddělení.

O den později si agresor převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a trestný čin porušování domovní svobody. Policejní komisař rovněž podal návrh na vzetí do vazby, ten však nebyl akceptován. Trestní stíhání obviněného muže tedy probíhá na svobodě. „V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," uzavřela mluvčí Hana Millerová.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na svobodě je, protože se to netýkalo nikoho z "horních deseti tisíc" :-/

  Vloženo 8.1.2020 09:55:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ten náš soudní systém je opravdu k pláči...

  Vloženo 7.1.2020 19:23:39

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je na svobodě, třeba mu to příště vyjde…

  Vloženo 7.1.2020 16:40:16

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace