Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

O zimním stadionu v Třeboni rozhodne referendum

TŘEBOŇ - Třeboňští stále spekulují o výstavbě zimního stadionu v lokalitě Hliník. Ne každý totiž s tímto záměrem souhlasí, proto zastupitelé schválili referendum a občané tak budou mít možnost se k problému vyjádřit veřejně 16. září.

Postup referenda shrnuje starostka Terezie Jenisová: "Město musí usnesení zastupitelstva vyvěsit na úřední desce po zákonem určenou dobu a tím pádem dojde k vyhlášení místního referenda. Pak nastanou náročné organizační přípravy a budeme muset velmi podrobně informovat občany o tom, co místní referendum znamená a jak budou v jeho rámci hlasovat," řekla starostka s tím, že referendum vyjde na čtvrt milionu.

V referendu budou lidé konkrétně odpovídat na otázku: „Souhlasíte s tím, aby město Třeboň v probíhajícím volebním období zastupitelstva města (2014 - 2018) zahájilo stavbu „Zimní stadion Třeboň“, dle městem zveřejněného projektu, a to v lokalitě sportovního areálu Hliník v Třeboni?“

Zastupitelé již loni schválili, že budou na zimní stadion za osmdesát milionů usilovat o dotaci a z kasy města pak na dofinancování půjde šedesát milionů korun. Jak sdělila tisková mluvčí radnice Jitka Bednářová, pro výstavbu je v tuto chvíli zpracovaný nejen projekt pro stavební povolení: "Byla vypracována analýza využitelnosti, vyhodnoceny finanční náklady stavby i provozu a veřejnost byla s projektem seznámena v prosinci 2016," shrnuje.

Opozice v čele s Janem Váňou (ODS), chtěla dát Třeboňským možnost říci, zda je stadion ve městě, kde není ani hokejový klub, potřeba. „Třeboň je sice bohaté město, ale když tady nemáme hokejový klub jako třeba v Jindřichově Hradci, zdá se mi to zbytečné,“ říká. Navíc v lázeňském městě funguje venkovní kluziště. 

Stadion bude mít podle studie menší půdorys než stávající sportovní hala, bude bezbariérový, s minimálně šesti šatnami, zázemím a bistrem. Do hlediště se vejde 170 sedících diváků, další místa budou na ochozu. Sloužit má především mládeži, škole bruslení, krasobruslařům, otevřený bude i hobby hokejistům, veřejnému bruslení a sledge-hokeji. Spádová oblast, ze které by návštěvníci na stadion jezdili, je veliká a podle průzkumu trhu bude hala plně využitá.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace