Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Odbory odmítají politizaci nemocnic a boj o moc i peníze

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

JIŽNÍ ČECHY - V souvislosti s turbulentním děním ve vedení kraje vydaly základní odborové organizace Jihočeských nemocnic a Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče své oficiální stanovisko. V něm zásadně odmítají politizaci nemocnic. Tvrdí, že ekonomické zdraví jihočeských nemocnic je nadstandardní a chtějí se podílet na změnách v odměňování manažerů jihočeských nemocnic.

Kauza předsedy představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhy, který staví pro Jiřího Zimolu rekreační objekt na Lipně, rozvířila dění ve vedení kraje. Hojně se diskutuje také o výši manažerských odměn ve společnosti Jihočeské nemocnice. Medializovaná kauza nakonec vedla až k rozpadu koalice a dnešní rezignaci hejtmana Jiřího Zimoly.

Za odbory v nemocnicích v Českých Budějovicích, v Českém Krumlově, v Prachaticích, ve Strakonicích, v Táboře a v Písku se vyjadřuje Jan Šusta jako předseda jihočeské krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. „Odmítáme politizaci nemocnic. Snahy o změny ve vedení Jihočeských nemocnic více vnímáme jako politický boj o moc nad penězi, které nemocnice generují, než jako snahu o další kroky, které by vedly k lepší budoucnosti zaměstnanců v jihočeském zdravotnictví,“ říká Jan Šusta v zaslaném tiskovém prohlášení.

Ekonomické zdraví nemocnic, je podle tiskového prohlášení oproti jiným v České republice, na vysoké úrovni. „Zaměstnanci mají třetinové zastoupení v dozorčích radách jednotlivých nemocnic a nezaznamenali jsme jakákoliv upozornění na selhání v rámci hospodaření nemocnic,“ upozorňují odboráři. „Na revizi systému odměňování manažerů jihočeských nemocnic se budeme jako odborové organizace podílet,” dodávají na závěr.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • občan 

  Reagovat

   

  tady je zase zla a za vše mohou komunisté a milicionáři , ano ještě za 200 let jim vyčítejte , jste hlupáci a nevzdělanci, jinak byste toto nemohli psát - již vládla a dlouho i pravice , to jste asi nepoznali.

  Vloženo 12.4.2017 21:15:48

  • omyl 

   Reagovat

    

   za všechno mohou nenasytní zloději ať nalezli do jakékoliv strany.

   Vloženo 12.4.2017 22:03:52

  • komunistickejm zabedněncům 

   Reagovat

    

   za vy občane jste ukázka vzdělanosti, rozlezlej bolševismus i po 30 letech po tzv. revoluci je všude, dcerušky a synáčkové komančů infikovaní komunistickými ideály stále dřepí na úřadech a dál škodí, dnes v dresu oranžových, zelených, modrých a nejvíc v rudých

   Vloženo 17.4.2017 21:40:40

 • culek 

  Reagovat

   

  Co se porád divíte. Komunismus a levičíctví není nic jiného než zlodějna a příživnictví. A kdo tady sedmdesát let vládne? Každý soukromník si na sebe musí vydělat, stát s ním nemá žádnou starost, pouze ho odírá o peníze, jen komunisti a levičáci tyjí ze státního, hlavně ti u koryt. Bohužel složení obyvatel ČR je většinou komunistické a levicové, takže jinak to tady být nemůže.

  Vloženo 12.4.2017 13:30:49

 • odbory by se měly skrčit 

  Reagovat

   

  v koutě a ani nedutat.Dřepěly v orgánech nemocnic,braly nehorázné prachy a bylo jim šumafuk,že peníze určené zdravotníkům končily u vyžírků.

  Vloženo 12.4.2017 08:21:00

 • Nemocnice generují zisk, 

  Reagovat

   

  který politici odklánějí do svých bezedných kapes, namísto aby se vygenerovaný zisk opět vkládal do nemocničních zařízeních. Odboráři, to jsou tací zakuklení komouší - milicionáři, kteří jsou stejně napojeny na penězovody, jako politici. Nemohu jaksi pochopit, jak mohou nemocnice generovat zisk, když se zdravotnictví platí z veřejných peněz a tyto nejsou zprivatizovány. Nebo že by ano? a my o tom nevíme?

  Vloženo 11.4.2017 15:03:36

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace