Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v balónovém létání. Výsledky a perličky

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC - Večerní let Mistrovství České republiky v balónovém létání byl v sobotu 24. srpna zrušen kvůli nestabilním povětrnostním podmínkám. Očekával se příchod velké bouřky. Závodníci absolvovali celkem šest letů, poslední v sobotu ráno. Plnili 26 úkolů, například tzv. úhel – úloha se letí ve vzduchu a představuje největší možnou odchylku od směru větru. Po sečtení všech výsledků je známý již celkový vítěz.

Stal se jím úřadující mistr světa Dominic Bareford z Velké Británie. Získal celkem 20 673 bodů. Na druhé místo se prodral s 18 609 body Matthew Scaiffe z Austrálie a odsunul na třetí pozici Pavla Kostrhuna s 18 343 body. Další český závodník Petr Kubíček obsadil celkově šestou příčku s 17 241 body. Jan Suchý si polepšil na 16. pozici s 11 506 body.

Ovšem pokud se počítá pořadí za Českou republiku, vypadá následovně: 1. Pavel Kostrhun, 2. Petr Kubíček, 3. David Linek (17 080).

Kolik zhruba stojí takový balón, prozradil Michal Kubat: „To je podle velikosti. Malý balón s košem a hořáky může stát kolem jednoho milionu, velký tak dva a půl milionu korun. Záleží samozřejmě také jako u všeho na použitém materiálu, to se týká jak samotného balónu, tak hořáků."

Létat se může od 16 let, kdy se skládají zkoušky, a vozit pasažéry lze od 18 let pilota.

„Každý po svém prvním letu, a to kdokoliv, dostane na jeho konci přidělený šlechtický titul a pozemek. Tak třeba mě dali titul vévodkyně Petra z Bykoše, manželovi vévoda Michal z Bykoše," sdělila Petra Kubatová.

„A musí se tak představovat. Jinak platí bednu šampaňského," dodal Michal Kubat. Kubatovi se svým navigátorem v doprovodném voze hrabětem Pavlem z Plužné nakonec brali 17. příčku s 11 424 body.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace