Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Opilý řidič měl smůlu. Neušel pozornosti policistovi, i když ten byl zrovna mimo službu

STUDENÁ – Přestože měl volno, byl policista z Jindřichohradecka „stále ve službě“. A podařilo se mu v té době odhalit opilého řidiče. Ten si v pondělí 30. prosince následně převzal sdělení podezření, svým jednáním naplnil znaky přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

K události došlo dva dny před Štědrým dnem krátce po poledni, kdy si policista všiml v obci Studená nestandardní jízdy Škody Octavia se zapojeným přívěsným vozíkem. Když řidič vozidlo odstavil před prodejnou, policista ho vyzval, aby setrval na místě a počkal na příjezd hlídky jindřichohradeckých policistů. Řidič se mu jevil evidentně pod vlivem alkoholu.

„Kolegové, kteří se dostavili na místo, v rámci následné silniční kontroly vyzvali řidiče k dechové zkoušce. Poprvé řidič nadýchal přes 2,40 promile alkoholu. I druhá dechová zkouška prokázala požití alkoholu před jízdou, a to nejméně 2,20 promile. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali," upřesnila policejní mluvčí Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace